» Poradna » Počítačové sítě

Směrování veřejné IP adresy

Zdravím,potřebuji radu.Zaplatil jsem si veřejnou IP adresu, provider mi ji nasměroval na wan adresu routeru(192.168.7.190)Potřebuji teď nasměrovat veřejnou IP na PS4, jak?Nastavit na PS4 statickou ip a dát do DMZ nepomohlo.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Na svym routeru si nastav NAT, tak aby porty, ktere potrebujes smerovaly z WAN na ip adresu PS4

Nastavit na PS4 statickou ip a dát do DMZ musí fungovat.Co máš za router? Nemá aktivovaný firewall, který by blokoval příchozí komunikaci?

Mám asus RT-N12D1Jde mi to hlavně, že když jsem založil server, tak se ke mě nepřipojil kamarád. Může být chyba i u něj?Když jsem si ale ověřoval porty potřebné pro hraní na pS4 tak jsem měl většinu closed.

RT-N12 firewall nemá. Většinu? Zajímavé, očekával bych buď všechny, nebo žádné.Připojuje se ten kamarád na tu tvou veřejnou IP-adresu? Pokud by se pokoušel spojit s tou, kterou má tvůj router na WAN, nemůže to fungovat.

no tak by to chelo asi tu adresu nastavit na nejaky interface ne ?

To znamená co?

Na co potrebuje PS4 verejnu IP? Prepajanie hracov zabezpecuje playstation network pokial viem.