Smd KM 9910 7LDP

Zdravím, dokázal by někdo poskytnou info k smd KM 9910 7LDP shořel. Google nevyhodí nic. Asi má funkci korekce otáček motorků u dronu.Díkyhttps://www.youtube.com/watch

Odpovědi na otázku

Pokud jej vyměníš, je pravděpodobné, že to shoří zase, protože je tam zvýšený odběr či zkrat. Musíš nejprve najít příčinu, proč to hoří. Může to být vadný motor.

Ano, byl vadný motor. Bohužel nemůžu švába sehnat a neznám ani možnou náhradu.

Podle spojů na tišťáku to bude pravděpodobně dvojitý unipolární tranzistor (MOSFET).

Mosfet to je, ale čínskej a nejde nikde najít. Snad v nějakým čínským /asijským/ katalogu.

Pokud nenajdeš nejsou součástku přes google, tak máš nejspíš špatné označení. Tohle jsou věci, které na 100% na google jsou.

označení je zřetelné pod určitým úhlem

Jsem na tohle lama, díky za link. Jde o to jak je rozdílný, použitelný.

Neboj se toho. Nic lepšího nevymyslíš. Různí výrobci mají různá označení, ale toto je nejpravděpodobnější ekvivalent, nebo spíš originál. Číňani kradou a všechno kopírujou, takže tam aspoň budeš mít originální produkt. Nesnaž se to vypájet vcelku, urveš cesty na plošném spoji. Buď vyfoukat horkovzduškou a nebo odštípat pouzdro a vývody jeden po druhém odpájet a pinzetou odebrat. Měděným knotem vyčistit cesty od cínu, položit nový tranzistor, připájet krajní vývody a pak ostatní mikropájkou. Šetři cínem, nešetři kalafunou. ☺

Mockrát díky, zkusím to. Pak dám vědět, ale až tak začátkem září. Na motory čekám a zbytek taky, nějaká dovča.... Díky.