» Poradna » Windows (a jiné OS)

Smazat soubory po již neexistujicím uživateli

Dobrý den, potřeboval bych smazat nějaké soubory po již neexistujícím uživateli,,,, Když to zkusím, tak vyskočí hláška, požádat S ***** o povolení k přístupu, data jsou klasicky v C, users .... Jak na to ? Nějak nabootovat, příkazová řádka, nějaký prográmek? Schází mi volně místo, tak hledám,,,, Šokoval mě Garmin, od hodinek program, který si alokoval 40 Gb,,, jen stahováním a nemazáním aktualizací.....Které jiné složky poradíte, samozřejmě krom klasických temp a aktualizace Win...Co třeba MSO Cache, co tam je? Když jsme u toho, co všechno se ukládá do složky Users ? Mám totiž svoje dokumenty na jiném disky a přesto moje složka zabírá cca 9 Gb,,,,Co třeba ještě SWSetup v C ? Nebo složka v C/ Windows/Installer ??? Co v ní je? Je nutná ?? Díky za každou radu Každopádně nebere mi hlava u toho users, protože vše, dokumenty, download mám na jiném disku, než na tom, který potřebuji čistit, dík a pěkný den

Odpovědi na otázku

Jako administrátor máš právo smazat soubory i ostatním uživatelům. Takže přes pravé tlačítko, vlastnosti a tam něco ve smyslu "převzít vlastnictví".

Mrknu,ale zkousel jsem menit vlastnictvi a porad nic ,,,,

Jsi k Windows přihlášen s právy Správce (administrátora)?

Ano, jsem jediny ted uzivatel a soucasne admin

Tuze pitoma praktika. Se pak nicemu nediv. :D

no, pokud měl ten uživatel svůj účet, tak ho přece jako admin můžeš celý odstranit, ne?

Ne, nejde to, jak jiz pisi,,,

Chceš říct, že jako admin nejsi schopen ve Windows odstranit uživatele? Nemyslím tím hrabání se po složkách v Průzkumníkovi, myslím v nastavení / správě uživatelů toho starého odstranit - skoro určitě to nabídne smazání jeho dat.

Ano, jako admin mam problem smazat

Vždyť se do Users podívej ...Data jako taková mám komplet mimo systém, v Users mám asi 2,5 GB a většina z toho je Spotify (přestože v nastavení ukládání má jiný disk).

Mrknu, prozkoumam,ale hlava mi nebere proc se to tam porad uklada, kdyz by to melo byt na jinem disku,,, On i ten Garmin zaperlil 40 Gb, to uz je docela sila

Garmin tam má možná mapy ... ty můžeš smazat (pokud je nechceš na PC používat a využívat příslušné funkce). Nebo můžeš smazat oblasti, které tě nezajímají. Možná to souvisí s programem BaseCamp (tak se teda jmenoval v souvislosti s navigacemi a "ručními" GPS Garmin).

Vim, smazal jsem uz,byly to aktualizace map do hodinek a pak uz mely se snazat, nesmazaly,,, musi uzivatel mazat rucne

Nepoužívaného uživatele odstraň i s profilem. Do nějakých čachrů s čištěním kdečeho se nepouštěj, nic nezískáš, jen pak něco zdechne.

Pochopil jsi prosim dotaz? Jak pisi, user jiz neni, neexistuje,,,, Soubory ac se zadalo pri ruseni user smazat, nesmazaly se,,, Je to uz napsano srozumitelne prosim ??? Mam podezreni ze asi nejake soubory AV a ten blokuje smazani,, Prave proto to premyslim smazat nejak s prikazove radky pro naboootovani treba,,, Jinak rady typu to nedelej a do toho se nepoustej,,, to nejsou rady,,, jen zbytecne zabiraji misto, dekuji za pochopeni

No jako můžeš si samozřejmě nabootovat např. Kubuntu - stáhneš ISOhttps://cdimage.ubuntu.com/kubuntu/releases/22.10/re... softem Rufus hodíš na prázdný flash disk a z flash disku nabootuješ systém (zvol Try / Vyzkoušet Kubuntu, nikoliv Install) co vypadá víceméně jako Windows a odtud si můžeš projít obsah disku a smazat cokoliv dle libosti.Ale musíš si dát sakra pozor, co a kde mažeš - nebude ti do toho kecat ani antivir, ani Windows, ale taky můžeš smazat něco, co bys mazat neměl...

Dik, asi zkusim

Diky za radu,,,,

Smazat profil neexistujícího uživatele samo můžeš - budeš muset převzít vlastnictví a popř. změnit práva. Ale psals o kupě jiných adeptů na smazání

Prave ze prava jsem, respektive mam plna,,, Zmenit vlastnicti,, To mozna bude taky cesta,,ale vzhledem k tomu, ze asi smazani blokuje jen nejaka slozka, soubor v slozce uzivatele,,chtelo by to zmenit tak,aby se zmena promitla i do pod slozek a souboru.. POdezreni mam na AV, konkretne Avast, jestli si tam nyvtvoril nejaky karantenni soubor slozku,, ale prolezt jsem to jeste vsechno nestihl,, problem je ze kdyz to zacne mazat tak to jede a pak je hlaska nelze,,,, a nei videt kvuli konkretnimu souboru slozce,,,

a) Avast tam být nemá vůbec b) Změna vlastnictví je klíčová (a promítne se i do podsložek).

Prave ze Avast tan slozky ma,,,

Takže na plnou hubu: Avast dej úplně pryč

Jinak samozrejme, rad bych trochu pomazal i zbytek, co jde,, Jen u toho Garminu to bylo 40 Gb, jen kvuli tomu, ze si stahoval aktualizace map v hodinkac a po jejich prenosu uz nemazal,, pak dalsi a dalsi,,, Tezky nekdy,,,

normalne sprav druhe konto do windows a to nepotrebne zmaz

Ale to ja nechci,,, bylo druhe, to se odstranilo, zustalky po nem nejake soubory.. I kdyz udelam dalsi a odstranim osucasne,,,, zustane problem stejny,,, chapes? porad tam budou sobory jiz neexistujicihoi user.. Pochopil jsi dotaz ?

nepochopil. Subory uzivatela su v c:/users/"meno". Tak tie sa odstrania ked odstranis cele konto. Ak si ten uzivatel ukladal subory niekde inde, tak to sa objektivne NEDA odstranit inak ako manualnym zmazanim.

Ne,,,, zustala slozka s jmenem a ta nejde odstranit,, o te se bavime

Pokud jsi AdminWin+Pauza -> Advanced system settings -> "User Profiles" - SettingsZde uvidíš všechny profily uživatelů, včetně těch z již neexistujících účtů a můžeš smazat co chceš. Smaže to komplet daný profil

Tohle zkusim, jak budu doma, diky,,, Treba pomuze.....

Máš pravdu. Tohla je jediné spolehlivé a rychlé řešení.Jen pro upřesnění v českých Win10 se to okno jmenuje Vlastnosti systému.Pro názornost jsem udělal obrázkový návod se šipkama.https://ctrlv.cz/RcFE

odkaz ještě jednou https://ctrlv.cz/2UJD

Amo, uzivetel neznamy odstranen, viz moje obrazky,,, jen slozka stale nejde smazat,,

Tak to si se v tom hrabal něčím nesystémovým. Pokud se postupuje tímto systémovým nástrojem vždy se odstraní profil vč kompletní složky, nezůstane nic. Pravděpodobně už máš dokopaný OS ...

Vymýšlíš nesmysli, píšeš arogantně a ještě tak zmateně, že z toho opravdu není moc pochopit. Úplně jednodušše. Pokud chceš smazat soubory z jiného profilu, musíš být admin. Pakliže jsi admin, C:\Users\Userprofile lze normálně jako admin ovládat. Pokud ti to píše, že nemáš práva, tak si je přiděl (Properties - Security, dej si plnou kontrolu). Pak to smazat půjde.

Prvne bych zkusil pravidla cestiny,, Jinak jsem uz ponekolikate napsal ze jsem admin,,, Ano a prideleni prav jsem take zkousel,, v vlaknech jsem to psal,,, Jinak zatim tedy rada pro tebe,, spravne je nesmysly

ty si nieco ine ako admin

Tak ne, zadna z moznosti nejde,,, krom teda jsem jeste nezkousel boot z jineho systemu, flash,,, Nepocitam teda rady radoby odborniku typu preinstaluj a udelej noveho uzivatele,,, Zvlastni ze nekteri poskytovatele podobnych rad, jeste hazi raminkama, treba Salamander, ktery pak prispevek smaze,,, napise preinstaluj Win a jestli to neumis, tak odnes do servisu,,,, No nic, jen jsem zamyslel na nekterymi diskutujicimi,,, Zpet k problemu,,, porad, porad,,,, slozky AV tam je a mam nejake tuseni, ze to blokuje zrovna on, zkousel jsem uz vypinat, na chvili odinstalovat,, nic,,, pravda, kdysi mi podobne problemy delal zalohovaci program Acronis, to byla take lahudka,,, kdo ma zajem problem videt,, ulozil jsem tady par fotek,,,,, https://uloz.to/tamhle/CsCXQT3JRHvL/name/... !ZGL1MwR2Amp4ZwD5BGLmL2DkMzR1Axk2FSWSMaNjH1MMIGL1LD==

zkus teda tohle pusť explorer s admin právy (nemám české win, takže proto je to anglicky)pravá myš - properties -> (tab) security -> advancednahoře je Owner (vlastník) -> Changenové okno "SELECT USER OR GROUP" -> advanced -> find nowNajdi buď sebe nebo skupinu administrators (né účet administrator)ok Dole zaškrtnout přepsat vlastníka ve všech podřízených objektech. Nechat to dojetTeď si můžeš přiřadit práva pro zápis a pak to smazat

Promin, né na administrators, ale na USERS

Spust prikazovy radek jako spravce a zadej rd /s /q c:\users\uzivatel_na_smazani
Cekej...
Hotovo.

Zkusim, dam vedet,, chtel jsem neco podobneho zkusit uz pri boot pc, treba z instalacniho cd, dvd,, vyzkousim o vikendu, dam vedet, diky

1. Odinstaluj Avast2. Pak tu slozku zkus smazat normálně jako admin, kterým jsi.3. Zkus to smazat v nouzovém režimu4. Smaž to z live Linuxu. To nemůže nefungovat.

ad2. To uz je ponekolikate, co mu nekdo podsouva, ze je Admin. Bohuzel kvuli UAC bude adminem az "neco" (cmd, explorer, TC, atd.) spusti jako spravce...

Pokud JE správce, UAC se ozve samo ... nemusí spouštět "jako správce".

Ano, UAC se ozve. Bohuzel v takovychto pripadech neni vysledek stejny.

Pokud JE správce, tak JE.

To si na veľkom omyle! OS vytvára ihneď správcovský účet "Administrator" so všetkými právami - neobmedzený prístup. A ten účet (hlavný, neobmedzený) je vo väčšine prípadoch označený Hidden (Skrytý) - a užívateľ si vytvorí užívateľský účet "XYZ" s právami "Správcu", ale tie nie sú plnohodnotné - niektoré funkcie, ktoré Administrátor môže vykonať, Správca nevykoná. Potom musí nad súbormi prevziať všetky práva ako Administrátor, inak skončí zase na UAC.

Správce + UAC = "Administrator".A mimochodem šlo o to, zda je nutné jako Správce dát "Spustit jako správce" ...

Mimochodem, ještě nikdy jsem nepoužil skrytý účet Administrátor (vše z účtu Správce + kliknutí na UAC).

Novost je v tom, že tady to má až jako 2. bod PO odinstalování Avastu. Když je správce, normálně může složku neexistujícího uživatele smazat ve standardním file exploreru, explorer se jen zeptá, zda to chce smazat jako admin a stačí potvrdit ano. Normálně to jde opravdu takhle jednoduše.Tady je holt něco jinak. Proto ten první bod před druhým a případně ještě třetí a čtvrtý s nabootováním Linuxu - tam už je úspěch zaručen.

Jestli má naborenej FS, může se to chovat takhle odmítavě.

Jak radili ostatní, zkusit smazat z live linux.
Co se týče velikosti tvého profilu na c: tak tam defaultně jsou ještě složky Appdata, LocalAppdata a LocalLow, k si programy ukládají některá svá data, prohlížeče tam toho taky dost zkládají. Swsetup by měla být složka od HP s instalačkami ovladačů. Většinou neaktuální. Může se smazat, dají se stáhnout ze stránek podpory. Na c:\windows\installer je lepší nesahat, ne nadarmo je skrytá. Smazáním souborů tam se můžeš připravit o možnost odinstalace čehokoliv.

sysdm.cpl - advanced - user profiles ... DELETEMP

Bingo.... Zvlastni, ale touhle cestou to slo bez problemu Vyřešeno, děkuji

To je ale presne to, co ti radil "tc" uz o dva dny drive...

Ja to delam tak, ze si spustim Total Commander jako spravce, a dostanu se vsude a smazat vse mohu. Pres pruzkumnika je to trosku obtiznejsi...

Vyzkouseno, problem stejny,, coz se dalo cekat

Tak děláš neco špatně. Pokud spustis neco s admin pravý, musí to jit smazat. Pokud to nejsou systémové veci. Ale i ty jde snaznout. Dej pravým mysitjem, vlastnosti, s pak v zalouce zabezpečení klikni upravit a tlačítko přidat a dej do pole everyone, klikni na “kontrola názvu” everyone se ti podtrhne, dej ok a pak v tom oprávněni dej uplne řízení a použit. Tim pridas těm souborům ze kazdy muže dělat cokoli. Pak to smazat pujde.

koupit vetsi ssd a nainstalovat na nej novej cistej system. Dve mouchy jednou ranou, nebudes bojovat s mistem a budes mit nove nainstalovany windows bez veci ktery ti nejdou smazat. Problem solved, diskuzi muzete uzavrit.

Hmmm, tomu se rika sofistikovana rada

Takze vyřešeno, dík za cca 3 až 4 rady opradu k věci, nakonec jsem použil tenhle postup i když CMD a jiné by to asi taky vyřešilo... Dky.... Miroslav Pragl25. 11. 2022 07:16 | Microsoft Windows 10 Chrome 107.0.0.0sysdm.cpl - advanced - user profiles ... DELETEMPSouhlasím (+1) | Nesouhlasím (0) | OdpovědětPepa | 25. 11. 2022 20:29 | Microsoft Windows 10 Firefox 107.0Bingo.... Zvlastni, ale touhle cestou to slo bez problemu Vyřešeno, děkujiSouhlasím (0) | Nesouhlasím (0) | Odpovědět