» Poradna » Programy

Smazaný word

Prosím pomoct, jsem ztracený a mám infarkt. Právě jsem dopsal seminární práci a chtěl jsem ji přejmenovat, ale omylem jsem klikl na odstranit. Soubor není v koši a při pokusu ho otevřít v posledních dokumentech ve wordu mi to píše, že "Je nám líto, ale soubor jsme nenašli. Nemohl ho někdo přesunout, přejmenovat nebo odstranit?" Na onedrive taky není. Přece se to nemůže kompletně smazat kvůli překliknutí a to ještě bez dotazu, jestli to chci opravdu smazat. Prosím pomoc, je to akutní.

Odpovědi na otázku

Aspoň se naučíš, že takové věci máš zálohovat.

Nikdo rozumny, kdo pise seminarku se takhle nechova.Tohle zavani trollingem.

Ešte skúste otvoriť Word, otvoriť prázdnu stránku, potom kliknúť na otvoriť a dole bude voľba, otvoriť neuložené súbory, možno ho tam nájdete.

Asi ti nepomohu, ale jeden můj kamarád si napsal program v assembleru pro jeden starý počítač. Počítač pak prodal i se vším všudy a za 15 let si ten komp zase koupil. A protože zase potřeboval ten program, tak si jej napsal znova. Zase v assembleru. Takže nezoufej, ono to tam někde je, jen to tak nějak z těch malých šedých buněk zase dostat. ☺

Díky za neužitečné rady, nakonec jsem to někdy vyškrábal (ani nevím jak a kde). Kdybyste si aspoň odpustili to věčné rýpání, když někdo potřebuje pomoct.

Picoviny, len tu trolis.

Jasne. Ale jak jste vyskrabl ten udajne neobnovitelny soubor nam uz neprozradite, co?A pritom stacilo par rypavych komentu v poradne. A najednou je hotovo. Tesime se na dalsi dotaz, tro(t)lliku

Autor seminární práce psal, že si smazal Word. Takže zřejmě stačilo obnovit instalaci.

Neužitečné rady? Neumíš zálohovat důležité údaje? Nediv se nad posměchem.

Už ti otrnulo, co? Tak děláš ramena. ☺

Tak to nakonec infarkt nebyl. Jen ho to štrejchlo.

WTF! Když vezmu, že já důležité dokumenty po určité době vždycky uložil do nového souboru s vyšším číslem verze a vždy jsem měl několik kopií toho všeho na různých, vzájemně nepropojených umístěních (synchronizace je super, do té chvíle, než vám všude nacpe nechtěnou novou verzi, co se vám podařilo sprasit...)

Problém je v tom, že člověk si většinou uvědomí cenu své práce až v okamžiku, kdy o ni přijde. Taky se mi stalo, že jsem psal půl hodiny nějaký text v online editoru a po kliknutí na tlačítko Odeslat to jen suše zahlásilo "Přihlaste se, nebo zaregistrujte" a data byla v čudu. ☺

tak jasně, taky jsem jednou přišel o půl hodiny retušování fotky, neb jsem si neuložil druhou kopii a editor spadl, čímž se soubor s fotkou poškodil a nešel obnovit. Nebo jak píšeš, ale to jsou takové ty nárazovky, co se protáhnou. U seminárky na delší psaní bych čekal že člověku po prvním dnu dojde, že by to zálohování měl udělat. To není esej na jeden večer.

Já důležité dokumenty synchronizuji s Google Drive, ten používá verzování souboru, takže si můžu vybrat, z jakého data a času, chci konkrétní dokument obnovit. Něco podobného nabízí i Windows, to mi jej ale prd platné, když mi například chcípne disk. Takže cloud to řeší anebo natrvalo připojený externí disk či použít NAS.

Podle mě ten trouba ten soubor nepřejmenoval, ale přesunul.

Zkuste nějaký softy na obnovu smazaných dat (Restoration, Recuva, apod.). A taky zkuste najít na disku ten soubor pod původním názvem, třeba jste ho fakt jen nechtěně přesunul do vedlejší složky a nevšiml si toho.P.S.: Když jste klikl na Odstranit, jak to, že soubor není v koši? Ten mají Win přece obvykle zapnutý ...