» Poradna » Windows (a jiné OS)

Smazání účtu u Win 10

Zdravím,po instalaci Windows 10 jsem omylem přidal asi i druhý účet, při spuštění systému mi naběhnou 2 účty, jeden kde mám svůj účet microsoft a druhý, který bych rád smazal. Předtím jsem měl vždy jen 1 účet, po startu PC nastavenej tak, abych nemusel ani zadávat heslo, zkrátka aby mi hned naběhl systém. Návody na webu vůbec nepomohly, poradí někdo?? díky

Odpovědi na otázku

Mělo by to jít odebrat, pravým myší na ikonu start. Vybrat ovládací panely, uživatelské účty spravovat jiný účet. Poté vybrat ten účet který má být odstraněn, z nabídky vybrat Odstranit účet. Použito z jiné diskuze. Děkuji

Potřeboval jsem odstranit cookies týkající se aplikace bankovnictví z důvodu označení mého PC Win10 PRO za duvěryhodný (abych nemusel při přihlášení 2x SMS). toto PC nikde v menu nedovolil. Později jsem zjistil, že cookies pro jednotlivou aplikaci lze odstranit takto: Otevřít aplikaci na webu, kliknout pravým tlačítkem na (i) na začátku řádku, objeví se menu-kliknout na cookies a přkázat vymazat. V mém případě jsem nekoukal na (i) , ale na zámeček před adresou banky. Ať se Vám daří.

účty ve windows se spravují kupodivu v Nastavení / Účty.. kliknout na něj, odebrat a je to ne ?Návody na webu opravdu "vůbec nepomohly" ????

Opravdu bych se nezdržoval v poradně kdyby pomohly. V nastavení účtu mám pouze jeden, takže tam nic, taktéž pravým klikem na start - správa počítače - místní uživatelé a skupiny - taky nic.

ja mám v správe pc tých účtov 5 (päť)administrator - zakázanýguest - zakázanýdefault account - zakázanýWDAGutility - zakázanýjediný povolený ten svoj

a) Účet MS musí mít heslo.b) Nelze smazat (jediný či poslední) účet správce.Tak si to přeber.Jinak použití účtu MS obecně není povinné, ale nebudou funkční některé funkce (Store, atd.).

Konkrétně "Store" normálně funguje bez účtu MS. Já jsem měl účet na Skype, který potom přešel pod MS. Chtěl jsem ho zrušit (povedlo se), ale musel jsem čekat 3 měsíce, než jej úplně smazali. Potom jsem nainstaloval Win.10 a všechno funguje - i Store, úplně normálně.Na PC mám jediný účet, kde jsem já jako správce a mám jej bez hesla. Sice při instalaci jsem heslo zadal, ale potom odstranil.

Store je oddelený a dá sa naň prihlásiť aj bez zakladania účtu v systéme. Takže áno, si prihlásený na svojom účte Microsoft v obchode Store.

Kdo mě dal mínus (-) a za co nevím, ale nemáš pravdu! Od MS jsem dostal e-mail, že účet deaktivují a odstraní jej až za 3 měsíce POKUD JEJ BĚHEM TÉ DOBY NEPOUŽIJI. Potom jsem od MS minimálně 1x týdně dostával zprávu, že se mám k účtu přihlásit - toto jsem samozřejmě ignoroval.Po 3 měsících jsem dostal e-mail, že můj ÚČET BYL SMAZÁN SE VŠÍM, CO OBSAHOVAL.Takže nemůžu být "prihlásený na svojom účte Microsoft v obchode Store", protože žádný účet MS nemám.Store ale přesto normálně funguje.

Ale nemůžeš použít funkce pro které je účet nutný, což je logické.

Samozřejmě. Vím, že všechny funkce nebudou k dispozici.Ale já psal o tom, že "Store" funguje bez účtu MS.Reagoval jsem na to, že "asd" napsal: "nebudou funkční některé funkce (Store, atd.)."

Zdravím Pomocí příkazu "netplwiz" zapnout přihlašování pomocí hesla k účtu, který chceš používat, uložit a restartovat PC.Po přihlášení opět příkaz "netplwiz" a vybrat, nepožadovat heslo pro přihlášení k účtu a uložit a restart, poté už by mělo být vše ok.

Super rada, mně to pomohlo

Dobrá rada, díky

Super, taky mi to moc pomohlo. Díky!

Kamo ty si borec diky moc :)

Dobré odpoledne :) měl bych podobný problém. Na svém notebooku mám 2 účty. Jeden je můj a druhý je kamarádovo. Dnes jsem si chtěl notebook do továrního nastavení, ale vyžaduje to i heslo od kamarádovo účtu. No a tady je problém. Když jsem volal kamarádovi, tak si vůbec nepamatuje svoje heslo. Takže nemůžu dát notebook do továrního nastavení Dalo by se to nějak obejít? Aniž by to chtělo heslo od toho účtu?? Děkuji předem za odpovědi a přeji příjemný zbytek dne.

Našel jsem řešení, ovládací panely - uživatelské účty - správce pověření - přihlašovací údaje systému Windows a v obecných přihlašovacích údajích najít veškeré údaje, jako je xbox live a atd. a smazat