» Poradna » Windows (a jiné OS)

Smazání řádku v excelu (2007)

Dobrý den,prosím o radu.... Nenašel by se tady někdo, kdo by věděl, jakým způsobem vymazat každý sudý řádek v excelu v určitém rozsahu (např. po řádek 1000) popř v celém souboru v excelu.děkuji

Odpovědi na otázku

Už to tady taky bylo. Stačí použít pomocný sloupec se vzorcem =MOD(ŘÁDEK();2). V automatickém filtru zvolíš 0, označíš od první buňky ve druhém řádku po poslední vpravo (Shift+Ctrl+End) a dáš odstranit řádky. Zrušíš filtr, odstraníš pomocný sloupec.

Tak treba tohle Vam vymaze kazdy druhy oznaceny radek.Sub Delete_Row() Y = False ' True pro lichyI = 1Set xRng = Selection For xCounter = 1 To xRng.Rows.Count If Y = True ThenxRng.Cells(I).EntireRow.Delete Else I = I + 1 End If Y = Not Y Next xCounter End Sub