» Poradna » Programy

Smazání obsahu části disku

Zdravím vespolek, měl bych možná mírně nestandardní dotaz.potřeboval bych přepsat prázdné místo na disku tak, aby nebylo možné obnovit data dříve uložená – existuje nějaký program?vím o vícero programech, které umí přepsat celý disk několika průchody, ovšem vždy se jedná o celý disk, nikoliv o jeho část.prakticky jde o to že mám disk o kapacitě XX GB, část obsahu jsem smazal a potřebuji dostat disk do stavu, kdy smazaná data nepůjdou obnovit – viděl bych to na defragmentaci a následný přepis volného místa – ovšem je toto možné nějak automatizovat pomocí SW? nebo mě čeká ruční kopírování obřích souborů (filmů) pře sebe případně záloha dat, následný přepis a nahrání dat zpátky?díky za tipy

Odpovědi na otázku

Utilitka SDelete. Pracuje pouze s volnym mistem, takze staci smazat soubory a pak sputit.

Sotva napíšu příspěvek, už je tu mínus bez toho, že by dotyčný poradil něco jednoduššího, zdarma a lepšího. Ale aspoň je vidět, že to někdo čte a třeba mu to něco přinese...Pro původního tazatele. SDelete (utilitka od system internals) přepíše volný prostor nulami, volitelně více průchody. Obnovit data bys pak musel v nějaké laboratoři. Standardně to neobnovíš. Použití je jednoduché: Sdelete -z C:\Klidně to můžeš pustit na disk, používám to běžně na virtuály, kde chci zmenšit virtuální disk. S existujícími soubory to nic neudělá.

Díky za tip, vyzkouším!-pb-

Fakt riešiš 1 mínus? Vždy sa nájde niekto, koho minuskovanie baví

Taky Ccleaner umi vycistit volne misto az 35nasobnym prepsanim (pro paranoiky), staci prepis 1x.

Sdelete je skvělý nástroj geniálního Marka Russinoviče.Můžeš k tomu ovšem použít nástroj přímo vestavěný v OS WNT 5./6. řady:cipher /wNástroj spuštěný s parametrem W zkontroluje daný volume, ze kterého je spuštěný, načež odstraní všechna smazaná data. Validních dat si nevšímá.Tato data už pak nelze žádným způsobem obnovit.

cipher.exe je síce fajn, ibaže jeho použitie (teda minimálne vo W10pr) je podmienené uzatvorením všetkých bežiacich aplikácii. to znamená, že pre (L)usera v bežiacom systéme je nepoužiteľný.