» Poradna » Programy

Smazani disku

Zna nekdo utilitu ktera se da nabootovat z cd/dvd, pripadne z usb a smaze (kompletne) disk, tak aby tak uz nesli nikdy zadnym zpusobem precist originalni data.??Potreboval bych udelat "ocistu" notebooku

Odpovědi na otázku

Je možnost to smazat přímo s instalačního CD systému Windows XP a rovnou nahrát novej systém.

nene, nejde o nahrani noveho systemu.jde o smazani dat ktere tam uz z nejakeho duvodu nechci aby byli precteny.jinak format ti nesmaze vsechno... nektere data zustavaji a da se k tomu dostat

Až takhle chceš utajit a zničit svá data ?? Jsi z NASA ?

Ne,ale existuje program,kterej ty tvoje kompletně zničený data dostane z HDD zpět.Napsal to nějakej sovjet-moloděc.

pockej , to by me zajimalo jak by ten molodec z ruska dostal z disku data ktere jsou kompletne prepsana... treba 0 , bit po bite

na tohle stačí SeaTools a přepsat disk nulama

nebo si vyberte některý z desítek dalšíchhttp://www.google.cz/search

jo, diky, ale asi jsem mel spis formulovat dotaz tak , jestli mas ty nebo nekdo osobni zkusenosti z programem na kompletni smazani disku... tak aby program fungoval napr. z dosu, nebo z nejakeho boot cd a byl free

no přece ten SeaTools....

Asi nejlepší je ULTIMATEBOOTCD: http://www.ultimatebootcd.com/

Ok, diky moc, ten ultimate boot cd vypada dobre, na ten ucel.

Fdisk a nezustane nic.

á pán je odborník fdisk přepíše pouze MBR a data ti z toho dostane každá lama

Kdyz myslis Lamo.

...pavel ma pravdu . po fdisku lze data jeste obnovit

No platit bych to nechtel.To snad radeji koupit novy a tento nebezpecny rozbusit kladivem to prijde mnohem levneji.

disk je v notebooku, takze novy urcite neminim kupovat. a co jsi chtel ric tim ze bys to nechtel platit? nerozumim , promin

Stáhni si Eraser 5.7 (je i v cz verzi-dá se sehnat) a pokud chceš "uklidit" velice důkladně disk, tak nabootuj z nějaké Live verze Win a nainstaluj jej a spusti jej s přepisem 7x, a pak ještě můžeš jej nechat přepsat i náhodnými daty, no a bude poměrně velice dobře "vycíděn" a jen tak jej nikdo neobnoví. Jen fyzické zničení a spálení je 100% likvidace. Při volbě 7x se může u větších disků jednat i o hodiny práce programu.