» Poradna » Notebooky

Smazani administratorskeho uctu WIN10

Ahoj lidi, potrebuji akutne poradit. Mam notebook asus x556u s win10 a mel jsem jej na reklamaci. Pred reklamaci jsem mel vytvoreny vlastni ucet abych mohl stahovat ze store a podobne. Po te co se mi ntb vratil z reklamace tak tam mam administratorsky ucet se kterym mi nejde se dostat na store a ani mi nejde smazat. Prosim o radu abych ho mohl zrusit a vytvorit si vlastni nejlepe tak abych neprisel o data. Diky

Odpovědi na otázku

Ale ten (nynější) admin účet je taky tvůj - admin jsi ty.

Jojo to sice jsem ale jakto že mi nejde store a ani se nejde přihlásit na jiný. Přitom když jsem jim ho tam dával měl jsem svůj účet pojmenovany.

A to ti v servisu přeinstalovali W? Jestli ano...tak se přihlaš do store původním jménem a heslem, nebo to nejde?

Neee. vse co jsem mel na svem uctu tak se po reklamaci objevilo na uctu Administratora a nejde mi prihlasit pod jinym uctem a ani ho prepnout.

1. A to tě nenapadlo si před reklamací udělat image systému? Teď bys neměl tyhle starosti.2. Založ si nový účet a data si tam zkopíruj. Pak můžeš původní účet odstranit vč. dat.

img me nenapadlo si udelat. ale ten druhej bod neudelam protoze TO NEJDE VYTVORIT NOVEJ UCET. kdyby to slo nikam bych nepsal co s tim delat

Takže ty tam máš pouze jeden admin účet do kterého jsi momentálně přihlášený a ve správě účtů nelze vytvořit žádný další účet? Hlásí to nějakou chybu při pokusu o jeho vytvoření?

Presne tak. Kdyz si chci vytvorit novy ucet tak jakoby problikne vytvareni noveho uctu a nic se nedeje. A kdyz chci pouzit nejakou app co byla uz v pc od mic tak mi to napise hlasku : Aplikace store se nepovedlo otevrit pomoci preddefinovaneho uctu spravce. Prihlaste se pomoci jineho uctu a zkuste znovu

Domrvené účty - to musel mít v ruce nějaký "odborník"...------------------Zkus povolit účet built-in administrator a pak se do něj přihlásit. Pokud to půjde, z něho už by vytvořit nový (klasický) účet měl jít. Účet se povoluje takto:Cmd jako správce:net user administrator /active:yes