Smazané svazky harddisku a obnova dat

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, který program je tak schopný, že je schopen obnovit zformátovaná data na dvou svazcích harddisku, kde poté proběhlo sloučení obou svazků do jednoho v diskmgmt.msc ve Win7? Zkouším nějaké programy, ale zatím se mi nedaří najít ten, který by pomohl a data našel. Kleknul mi nečekaně harddisk WD Black 1 TB a já zrovna jako naschvál den nazpět provedl formátování a zrušení svazků jedné části zálohovaných dat na disku Seagate Barracuda. Zkoušel jsem File Recovery a Hefman recovery. Druhý jmenovaný mi teď průběžně analyzuje pod příkazem "find lost partition", problém je, že je to proces na deset hodin.Díky moc.

Odpovědi na otázku

Určitě to umí TestDisk.https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDiskhttps://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Stephttps://blogistak.wordpress.com/2015/01/12/zachrana-posko... Ale není to klikadlo, je to práce v Příkazovém řádku. Chce to napřed trochu studia.

Testdisk už jsem párkrát zkoušel, ale jen základy. Tak to budu muset trochu nastudovat resp. vygooglit. Každopádně díky za tip! Bylo by to super, pokud by se povedlo zachránit tyhle data. Přežiju, že ten harddisk WD Black 1 TB můžu hodit do koše. Na profi opravu za tisíce to nemá smysl. Nicméně po bádání na internetu jsem si všiml, že hodně lidí řešilo podobný či stejný problém nejen s black edicí novějších WD disků. HDD nějak selhal a neobjevil se. Hrůza, dlouhodobě daleko lepší zkušenosti mám se Seagaty.Takže se jim už odteď vyhnu obloukem a důležitá data radši uploadnu i někam a server.

Deset hodin je naprosto v poradku, to neni problem. Analyza toho disku proste trva.

Okay, tak já to nechám běžet a počkám, co to večer ukáže.