» Poradna » Programy

Smazané registy po automatickém update Win Vista 64b

Zdravím a moc prosím o radu:

včera se mi automaticky stáhnul poslední update do Windows, po restartu nemůžu spustit jediný program mimo samotný systém windows (průzkumník, notepad atd. v pořádku jedou), přes regedit jde jasně vidět promazaný registr v záložce local machine/software (možná i jinde, to jsem zatím nezkoumal).

Bohužel jsem si ve své blbosti nevšiml, že před updatem mám na disku C: jen cca 200 MB místa, tím pádem se mi neudělal bod obnovení. Dokonce při spuštění nástroje Obnovení systému se mi nezobrazil žádný bod obnovení, ač bylo zapnuté automatické vytváření bodů obnovení. Registry samozřejmě taky zazálohované nemám.

Je nějaký způsob, jak jde registry obnovit, popřípadě jak smazat/přeinstalovat programy? Přes ovládací panely / odinstalovat programy to nejde...
Nebo aspoň prosím o postup manuálního smazání programů, vyčištění registru a novou instalaci.

Visty (home premium 64b) mám legálně jako OEM v 1/2 starém PC - nemůžu tedy provést čistou instalaci (ač bych rád). Za ten půl rok mi všechno fungovalo na jedničku + nedělám žádný tuning, tweaking atd. - jsem prostý uživatel.

Prosím o nějakou hodnotnou radu (prosím ne typu ty jsi debil nebo nainstaluj si linux). Moc díky!

Odpovědi na otázku

Podle toho co píšeš, tak nemáš šanci. Nainstaluj si znova OS, zvětši pro něj particii a hlavně si nezapomeň udělat pořádnou kopii (SW je to dost - počínaje PM, konče AcronisenDDS, a mezi tím je i Hiren´sBootCD). A budeš mít klid dokonce na několik let. Vím, co říkám.