» Poradna » Mobily

Smartphone s velkou výdrží

Porádíte mi nějaký android smartphone s hodně velkou výdrží? Tedy aby se to po půl dni intenzivního používání komplet nevybilo. Prostě co největší baterie, žádné ultratenké placky s pidibaterkou, ale nejlépe baterie místo celé zadní stěny.Existuje takové řešení?Standard baterka je max 2500 mAh, mám dojem že Gigabyte vyráběl mobil s dvojnásobnou, ale já bych potřeboval ještě víc. Na rozměrech mi moc nezáleží.

Odpovědi na otázku

https://1url.cz/3MK84nebo si dolaďte filtr podle svého (Vyhledávání podle parametrů - Hardware - min, kapacita baterie ...). Čím větší displej, vyšťavený jas, zapnutý datový přenosy a BT, tím větší spotřeba v klidu (bez volání, ...) - to platí obecně. A kde je horší signál, mobily žerou jak pominutý, jak se pořád snaží ten signál ulovit.

tady jeden máš,ale nevím jak je kvalitní https://mobilni-telefony.heureka.cz/oukitel-k10000-max/specif...

Nevim jak je na tom tento model, ale vlastnim predchozi k10000 uz pres 2 roky a stale je v pohode. Poznavam ze uz pomalu nestaci vykon na nektere aplikace, ale je to spise slabym procesorem a ne vadnym telefonem. System je taky relativne cisty s minimem bloatwaru.

mrZi právě ten výkon,to je nejhorší,kdyby dali např.do xiaomi 10000 mAh tak by se také velmi dobře prodával a nevadilo by že je 1cm silný

Ten vypadá zajímavě.Ještě jsem našel DOOGEE BL12000. 6" 12 000 mAh, slušné pádlo, nebýt toho hloupého širokoúhlého tvaru tak by byl ideální.https://mobilni-telefony.heureka.cz/doogee-bl12000/specifikace/Má někdo zkušenost s touto značkou DOOGEE ?

Pokud mozno nebrat, doogee dela relativne spatne telefony pokud pomineme to ze lzou o parametrech telefonu.Tady mas review a co je uvnitr https://www.youtube.com/watch https://www.youtube.com/watch

doogee-čínsko spanělský výrobek papírově vypadá skvěle ale prodává to hypermarket nebrat,jestli má někdo zkušenosti ať řekne

Si porid powerbanku k nemu...

Powerbanka má zásadní výhodu, že je levná (15 000 mAh za 500) a můžeš ji kdekoliv strčit do veřejné nabíječky a nebát se že ti takto někdo šlohne mobil za 10 litrů.Jinak je to docela opruz, málokterá levnější dá vyšší nabíjecí výkon 2A, sama se nabíjí na nemožných 1A což je 15 hodin. A s metrovým USB kabelem jsou značně vysoké ztráty, takže z 10 Ah je použitelných tak 7-8 Ah.

"A s metrovým USB kabelem jsou značně vysoké ztráty, takže z 10 Ah je použitelných tak 7-8 Ah"To hodne uber. Z 10 Ah powerbanky dobijete telefon tak o 5 Ah, v NEJLEPSIM (vzacnem) pripade o tech 7...

Asus Zenfone Max Pro M1 by měl mít 5000 mAh baterii.

Má a je skvělej. Z 80 % na 20 % se dostanu za tři dny, při několika hovorech, zprávách denně, plus samozřejmě běžně surfuju a messaguju skrze několik kecálků.

Proč ty mínusy?Mám Zenfone 4 MAX taky s 5000 mah a je to tak jak říká.Taky při běžným používání s internetem(prohlížeč,hra,whatsapp,messenger) vydrží 3 dny.Rekord,při použití jako hloupý telefon(jen hovory a sms):v neděli kolem půlnoci jsem ho sundal z nabíječky a zpět na nabíječku v sobotu ráno.

Xiaomi Redmi Note 4, ten je po všech stránkách povedený a odladěný + má 4000mAh baterku a zvládne v pohodě celý den silného provozu. Existují i různé obskurní značky, které se chlubí ještě většími bateriemi, ale je to nevyzkoušené a samotné číslo kapacity nemusí zaručovat vysokou výdrž.

Velmi dobře, ne-li nejlépe ze všech mají implementovaný power management Sony telefony. Mám pracovní XZ1 a i po roce vydrží běžně v pohodě dva pracovní dny a nabíjém ob den, stane se že zapomenu a i ten třetí den většinou dá.

Zapomněl jsem dodat že mobil za víc jak 5 000 považuju za zhůvěřilost, takže dražší jen za předpokladu že nabídne něco extra (třeba vodotěsnost, odolnost apod.)10 000 mAh je asi nesplnitelný sen, ale aspoň těch 7 000 kdyby to mělo.Tak velkokapacitní baterka ale bude asi spíš doménou "neznačkových" mobilů malých výrobců. které na mobilmanii recenzují zřídka.Určitou úsporu může zajistit i odladěný systém a vyvážený úsporný hardware, ale to už dokáže posoudit asi málokdo.

Takové baterky opravdu u normálních telefonů nenajdeš, vždycky to bude nějaká obskurní značka, která bude mizerný hardware a software prolezlý chybami nebo přímo malware.

Malware? Až tak? Říkám si, jestli skutečně ten 12 000 mAh Doogee bude mít reálně vyšší výdrž než 4 000 mAh Xiaomi co je ale dobře optimalizovaný.

zajímal by mně jejich servis

Servis Doogee je totalni kaleni na zakaznika. Prokazatelne vady, ktere zakaznici ukazovali na prodejne se v autorizovanem servisu dokolecka zamitaly. Nevím jak to je s 12 000 mAh cihlou, ale ty Doogee co maji 7 000 mAh, tak nevydrží tolik, co Xiaomi 4100 mAh. Jde o optimalizaci a hlavně procesor, kdy qualcomm ma mensi spotrebu.

"Prokazatelne vady, ktere zakaznici ukazovali na prodejne se v autorizovanem servisu dokolecka zamitaly."Jako u Samsungu :)

Doogee NEBRAT.Optimalizace je u nich nejspíš sprosté slovo.Když jsem viděl před 14 dny jak se dokáže Doogee "hýbat",tak věřím že těch 12000mah vycucne za den.

Ano, u těch takřka noname Číňanů (a u Dogee to bývá taky) bývá běžně už z výroby nebo od distributora předinstalovaný malware. Pak si tady lidi stěžují, že jim v celém telefonu pořád někde vyskakují reklamy, že se jim samy instalují aplikace atd. A s tou vydrží je to tak, Číňani rádi o bateriích lžou, ale Xiaomi už je zavedená značka a parametry jsou reálné. Někdy do toho telefonu čumím fakt skoro celý den, ale nikdy se mi nestalo, že bych musel během toho dobíjet.

A i kdyby mi ta kapacita neměla stačit, tak si opravdu raději vezmu sebou powerbanku, než kvůli fiktivní velké kapacitě používat nějaký obskurní telefon.

Jako bývalý zaměstnanec velkého eshopu, co se denně setkával s reklamacema. Doogee se vyhnout obloukem! Já mám Asus Zenfone ZOOM S a jsem s ním maximálně spokojen. V cenové relaci bych šel 100% do https://www.alza.cz/asus-zenfone-max-pro-zb602kl

takže asus nebo xiaomi vyhrává,kéž by vyrobili normální mobil ,zlatá 5110 pamatujete ? vydržela týden

Tady ho máte:https://www.chytreelektro.cz/Navon/mobilni-telefony-tl... vodotěsný, tlačítkový, 5 000 mAh, teoreticky by měl vydržet měsíc a půl. Ale je to cihla.

Když budete jakýkoliv smarphone používat jako dumbphone tedy bez dat, jen na volání, tak se na ten týden také nejspíše dostanete.

Uměla 5110 mail, internet, GPS, přehrávat videa ve fullhd atd? ;) To jsou takové nesmyslné nářky :) Samozřejmě, Nokia 5110 byl můj první slušný telefon, dal jsem za ní tenkrát snad 8 tisíc za trochu jetou a mám ji pořád někde doma. Nicméně jak tady píše kolega, když u smartphone vypnu data, WiFi, GPS a budu ho používat pouze na volání/SMS a nic jiného, tak nepochybuji, že ten týden výdrží bez problémů taky :)

Tohle fakt nikdo rozumný nechce ;)

Stejně bych řekl že baterii nejrychleji vysaje používání wifi. Těžko říct co je horší, jestli ta wifi nebo 4G data, co se týče spotřeby (samozřejmě za předpokladu blízké BTS, když jste někde uprostřed lesa, tak je baterka v háji během chvíle).

Cez leto som používal Redmi 5+ na chate v horách, kde nie je žiadny signál. Takže mobilná sieť aj dáta vypnuté, samozrejme aj WiFi. Zapnutá len GPS cez deň na navigovanie na túry - cca 6-7 hod denne + MAPY.cz offline.Po troch dňoch klesla baterka na 15% a musel som ju dobiť z powerbanky.Podľa mňa viac asi "žerie" displej = 5,9 (JAS automaticky) ako GPS.

Jednoznačně nejvíc žere displej, druhý v pořadí je GSM modul, potom dlouho nic, pak WiFi, BT, pak zase nic a až někdy pak GPS, protože ta se zapíná jen když ji zrovna nějaká aplikace vyžádá.

Kdyz ji na turach aktivne pouziva s mapama, tak bude ve Tvem zebricku mnohem vys. Podle me s displejem na prvnich dvou mistech.

Súhlas ! Napr. zapnutý STOPAR v Mapy.cz vyťažuje GPS nonstop...Takže to bola ďalšia aplikácia, ktorú som musel oželieť kvôli dlhšej výdrži baterky.

Když na túrách aktivně používáš GPS, tak u toho často koukáš na displej, ne? :)

Spousta lidi pri tom hlavne zaznamenava trasu. Tedy GPS bezi, displej je vypnuty. Displej zapnes obcas na rozcesti. Ne jako pri jizde autem, kdy sviti nonstop.

Mobilní data žerou víc, než WiFi. Nicméně WiFi taky umí docela žrát, pokud je zapnutá, ale mimo dosah.

S těch novější jasně vede P20 Pro, dva dny nejsou problém. Z levných většinou vyhrává Doogee, což je levná značka, ale baterie mají tyhle telefony good. Tady je nějaký výběr https://www.testado.cz/mobilni-telefony-s-nejvet...

Zdar, já třeba z DOOGEE byl 12000 teď píšu, mám ho cca 3/4 roku. A co se týče baterky, tak při klasickém používání za den sléze tak 15 procent. A to že mám datla, výrobu, bluetooth, GPS stále zapnutý. Sek řidič, Rudiš sem tam navigace, sem tam hry, někdy nějaký film či seriál při čekání, sem tam net, sem tam volání a SMS telefon v provozu cca 12 hod, zbylých 12 hod beru jako pohotovostní rezim, a to minimálně hudba přes bluetooth.Co se týče nevhodného obsahu v něm prakticky nic není, snad možná jen nějaká apka na snížení spotřeby, ale nevím jestli sem ji nestahoval já. Pokud nepotřebují navigaci nebo cokoli jiného a poslouchám jen hudbu přez bt, tak za šichtu cca 12 hod zmizí max 2 procenta. A to po 3/4 roce.