» Poradna » Mobily

Smartphone nefunkčí pravá část displeje

Ahoj, sotal jsem mobil lenovo a7000 nikdy s ním nic nebylo stáří 2 roky nefunguje mi dotyk na pravé části telefonu. Poraďte prosím děkuji

Odpovědi na otázku

Vyhodit a koupit novy

A čo si Kefalín predstavujetě pod takým slovom sotal???

Není co radit, telefon je poškozený a dle stylu Vašeho dotazu předpokládám, že zkusmá výměna dotykové plochy nepadá v úvahu. Navíc to nebyl drahý telefon, tím se rentabilita takového pokusu o opravu jen dále snižuje. Normálně bych poradil, že pokus o záchranu může být reset telefonu, ale v tomhle případě v tom nevidím velký smysl, to SW problém pravděpodobně nebude.

Nestačilo by rekalibrovat display? Někde v menu telefonu to určitě bude.

Nikde v menu nic takového není, kalibrovaly se rezistivní dotykové plochy (tak 10 let zpátky). Tohle je zjevně poškozená dotyková plocha.

Mohu to zkusit kalibrovat ale problém je kde ho najít v nastavení.

Nenajdete, taková položka už dávno v telefonech není.

No ale některé telefony pořád mají v nastavení kalibraci displeje.

Zde přikládám video https://imgur.com/a/OiQsSIB