» Poradna » Mobily

Smart Watch - náhrada mobilu

Ahoj, nemám vůbec přehled o nabídce Smart Watch a co (ne)umí. Cílem je netahat s sebou po bytě/zahradě telefon a místo toho mít hodinky které:- umozni vzit hovor/poslat SMS- nebo alespon upozorni, ze nekdo vola/napsal SMS- vydrzi alespon 1 den- sparovani s telefonem idealne pres nejaky bezdrat (BT ci jine radio) = dosah alespon 20m, ale aby byl dosah i po byte (panel ma v sobe armaturu, odrazy od zdi..)V podstate by mely fungovat jako Pager, ale trochu chytrejsi, ze ktereho lze hovory/SMS obslouzit.pokud lze z hodinek volat, je potreba mit hodinky se SIM, nebo se to resi nejakym sparovanim s mobilem?Predpokladam vyssi cena = vyssi vydrz.Pokud by hodinky umely nejake dalsi funkce, tak to je jen bonus.Dik za info

Odpovědi na otázku

Podle toho co požaduješ, to vidím na hodinky s vlastní SIM. Takovou volnost a funkce ti žádné spárované s mobilem nezajistí. Hlavně ten dosah 20m je mimo realitu.

No já bych taky rád viděl někoho jak píše na chytrých hodinkách SMS . Ale třeba jsou i nějaké nástěnné

Na Apple Watch muzu diktovat, pripadne psat pomoci tahu a nebo preddefinovane odpovedi. Jinak hodinky nejsou a nebudou nahradou mobilu, je to v podstate doplnek hlavne pro notifikace, sledovani aktivity, ovladani hudebniho prehravace atd. Navic bych rekl ze levny cinsky hodinky jsou hlavne do kanalu vyhozene penize.

Sranda je, že většina těch čínských hodinek se u nás prodává i v "renomovaných" obchodech jako A..., M... , ovšem za naprosto jiný peníz. Já jsem si pořídil z Aliexpress v době, kdy se u nás o chytrých hodinkách začínalo teprve mluvit U6 za směšných 160Kč . Dodnes fungují, dělají to co mají a to dokonce dobře a té srandy co jsem s nimi užil, když jsem je poprvé navlékl na ruku . V autobuse mi zazvonil mobil, hodinky byly spárované a tak hovor šel přijmout jedině přes ně. Hodinky řvaly na celý kolobus, lidi čuměli, protože nic takového v životě neviděli a evidentně mě považovali za agenta 007 . No nekup to za 160 vočí

No já ty hodinky beru spíš jako návrat k počátku - zavolat si, poslat SMS. Nepotřebuju mít na mobilu foťák, internet a další opičárny, které mají vliv na velikost mobilu. Omezuje mě především velikost a hmotnost mobilu. Formát hodinek je praktičtější jak s sebou tahat nějakou cihličku, která může kdykoli vypadnout.Nicméně jedna věc je jak to beru já a druhá jak výrobci . Hodinky pro sledování aktivity, přehrávání muziky a další aplikace mi přijdou zbytečné. Je to věc názoru.

Neumím si moc představit, jak bys na hodinkách chtěl smysluplně psát SMS a jak z nich telefonovat :) Pro takové použití je nesrovnatelně pohodlnější nějaký malý tlačítkový mobil, např. Nokia 3310.

Telefonovat se přijatelně dá i z těch nejlevnějších. I když třeba U6 mají mikrofon umístěn tak, že mám-li hodinky na levé ruce (což je, aspoň myslím, obvyklejší) směřuje mikrofon k lokti. Takže chci-li musím buďto řvát lak tygr (a okolí se baví) nebo mě protistrana špatně slyší nebo si musím vykloubit ruku . No a hodinky samozřejmě řvou taky. Prostě nechápu, proč bych měl hrát pro okolí dívadlo, když mám telefon v kapse... Pokud mají hodinky vlastní sim tak je baterie stačí krmit tak na jeden kratší hovor, větší se prostě do hodinek nemá šanci vejít. No a psaní SMS, to snad ani nemá cenu komentovat. A ještě jeden príma poznatek - u většiny hodinek a smartfounů spárovaných přes BT nelze hovor uskutečnit jinak než přes hodinky. Takže nastává výše uvedené dívadlo. Ale jako hračka se mi ty U6 líbí, je s nima za ty prachy sranda.

taky mi přijde snazší si koupit normální tlačítkáč. Akorát se nesynchronizují kontakty apod.

Tak mas malou predstavivost. Na tlacitkac jsem se neptal. Ten samozrejme mam a pohodlne mi to neprijde. To s sebou rovnou muzu nosit smarta.Psal jsem, ze to mam na zahradu nebo do bytu, takze nehrozi, ze bych nekomu v autobuse delal estradu.Jestli to teda chapu dobre, tak az na par vyjimek proste vyrobci smart hodinek nabizeji kraviny a to zakladni - zavolat si, poslat kratkou SMS (napr. preddefinovanou) to neumi.

to je jednoduché - na tohle si prostě chytré hodinky skoro nikdo nekupuje.

Format hodinek hlavne znamena maly a pro vetsinu bezne prace nepouzitelny displej a ovladani. Mit to misto telefonu tak se z toho asi rychle zblaznis. Nemluve o tom ze miniakumulator v hodinkach bude mit velmi kratkou vydrz. A ty levne chytre hodinky taky nebude problem rozbit... ale to je o tom jak se clovek k vecem chova, pokud ti padaji veci, tak je asi problem nekde jinde.Pokud nepotrebujes popsane veci v mobilu tak si kup nejaky pekny tlacitkovy a mas klid

Nemam, tahat se s tlacitkovym nebo smartem je totez. Ja nevím, co od hodinek ocekavaji ostatni, ale ja velky display nepotrebuju. Staci mi aby bylo videt, ze nekdo vola, pripadne abych mohl zavolat a poslat sms.Psal jsem to nekolikrat - ale jde o nahradu mobilu na urcita mista - kde se nepredpoklada, ze se bude volat ci psat sms, ale muze se stat, ze to bude potreba. Tam kde potrebuju volat ci psat sms, tam bych nosil mobil.

no, teda jako když velikostně a hmotnostně porovnáš hloupý telefon s malým displejem se smartphonem tak i celkem maličká Xperia Mini je celkem macek. A to maj dnešní smartphony displeje kolem 5 palců. Další rozdíl je ten, že na hloupém telefonu i při té malé velikosti si sms celkem pohodlně napíšeš. Na malém smartphonu moc ne - na malém displeji bude malá dotyková klávesnice = nic moc.Stejně tak volání - rychlá volba přes tlačítko je pořád rychlejší než vytočení čísla na smartphone, pokud pominu kraviny ala hlasové vytáčení.

pockej si par mesicu az cesti operatori zpristupni esim, pak si kup apple watch

A jde s tou esim udělat přesměrování hovoru?Jakože mám sim v telefonu, pak esim nebo druhou sim v hodinkach a když mi někdo volá na telefon, tak se provede přesměrování na hodinky, kde bych si ten hovor vzal.Předpokládám, že v tomto případě se jede přes GSM a vzdálenost od mobilu je "nekonečná".

No eSIM tu asi hned tak nebude... a hlavne pro tebe to bude asi mimo cenou, porizovat si iPhone a AppleWatch, pokud tedy zatim zadne "jablecne"produkty nepouzivas.

Chápu teda dobře, že sháníš hodiny k mobilu? A alespoň přibližná cena?

On právě spíš sám ani moc neví, co shání :) Představuje si "to" jako hodinky, ale s funkcemi a výdrží baterie jako aspoň jednoduchý telefon :) Jenže to je perpetuum mobile, žádné takové použitelné hodinky neexistují.

Já vim, co sháním. Nevím však, zda existuje nějaký výrobce, který je schopen dodat, co já hledám. A proto se zde ptám.

Ty máš nějakou představu, jak bys na tom chtěl psát SMS? Mě dělá problém napsat ji na displeji 5,5" smartphone :) A co se týče volání, tak jak tady někdo zmiňoval, počítej s tím, že ta pidibaterie v hodinkách zvládne maximálně tak pár minut hovoru.

ledaže by to bylo jako v tom vtipu se sovětskými chytrými hodinkami, kde byla baterie v kufru, co ten pán držel

Přesně vím co sháníte, potřebovala bych něco takového pro dědu. Telefon nosit nebude, ale na klasické hodinky je zvyklý. Měli bychom jistotu, že ho máme na přijmu, když se někde zatoulá, nebo bude potřebovat pomoc. Úplně by mi stačilo aby uměl přijímat hovory a vytáčel max 5 čísel.

Smartwatch jako 100% náhradu mobilu nebrat. Důvody: některé hodinky povolí používat pouze 50 kontaktů ze SIM. Tam, kde má normální mobil 50 % signálu, hodinky mají 0. Výdrž baterie = slabá = jeden den. A poslední je smskování, to je na tom asi nejhorší. Toť názor z vlastní zkušenosti.

Smartwatch jsou spíš ten doplněk k mobilu. Plnohodnotně t zatím moc fungovat nebude přesně jak píšeš.

UPDATE 13.6.2018Tak jsem dnes objevil toto:https://www.mobilmania.cz/clanky/huawei-ma-vylepsen...

Pozdravujem. Chcem sa spýtať, či sa dá mobil android použiť ako klávesnica pre písanie a odosielanie SMS cez Smart Watch. (SIM karta je v Smart Watch, mobil je bez SIM karty.) Spárovanie cez bluetooth bez problémov, Mediatek SmartDevice sa pre chybu 505 nedá do smartfonu nainštalovať, app. MobileGo som ešte neskúšal). Skúšal som aj naklonovať SIM, aby som mal jednu v smartfone druhu v smart watch, bohužiaľ bezúspešne, eSIM som ešte neskúmal, možno by to šlo - mám zahraničného EU operátora. Podľa mňa by sa to malo dať nejako jednoducho spárovať, napísať SMS v mobile a odoslať cez SIM v smart watch, no aplikácia na odosielanie SMS v mobile má neaktívnu ikonu na odosielanie SMS, lebo v mobile nie je SIM karta a ja potrebujem, aby si mobil načítal SIM kartu zo smart watch. (Pre zaujímavosť ešte uvediem, že som skúšal aj spárovať smart watch so staršou Nokiou so Symbianom, tieto zariadenia sú však nekompatibilné, takže týmto sa to riešiť nedá.) Ide o to, že na Smart Watch sa zle píšu SMS pre malý displej, tak to chcem riešiť inak. SIM kartu s týmto číslom chcem mať každopádne v Smart Watch, v mobile byť nemusí. Používam viac mobilov. Ak to už niekto vyriešil, budem rád za poskytnutý návod, vďaka.