» Poradna » Ostatní

S.M.A.R.T. u HDD SEAGATE (kondice 43% ????)

U měsíc starého HDD SEAGATE 200 GB jsem objevil ve SPEEDFANU v S.M.A.R.T. údaj kondice (fitness) HDD = 43 % Je ten disk špatný ? CO S TÍM ?

Odpovědi na otázku

Tohle mi ukazuje taky a dokonce v Active Smart mi to sdělilo že disk skolabuje příští měsíc. Tyhle informace asi nelze brát zcela vážně. Jo a výkon máš taky těch 99%?

Ne, výkon mám 100 %.Ale těch 43 % fitness mne dost vyděsilo.

asi to nelze brat uplne vazne ale faktem zustava za muj 200GB seagate mel fitness na 45% po mesici aktivniho pouzivani a po dalsich dvou dnech opravdu odesel, ale za souvislost mezi tim bych ruku do ohne nedal :) ten druhej co jsem dostal v reklamaci ma fitness na 30% a slape uplne bez problemu

No, stejně je lepší v každým případě zálohovat důležitá data alespoň na DVD.

Mám stejný disk asi tři neděle a kondice je rovněž na 43% (speedfan). A jak tak čtu ostatní příspěvky, tak už jsem docela klidnej, neboť jsem pochopil, že 43% u SEAGATE = 100% u MAXTORA, který je vedle.

no me u 120 2mb cache 7200 ot. uata poklesla fitness z 45 puvodnich na 43 a zjevila se hromada spatnych sektoru. na novy z reklamace cekam, takze uvidim, kolik bude mit ten. vykon byl 91 od zacatku.

U Seagate je to normalni chovani. Koupis disk, das ho do pocitace a jeho kondice behem jednoho dne klesne ze 100% na 43%. Delaji to vsechny. Na 43% se to zastavi a vydrzi to tam roky. Ted mam v pocitaci 2 Seagaty. 2 roky stara 120GB ukazuje 43% a 4 roky stara 40GB ukazuje 41% (ale ta ma najeto opravdu hodne).

Mám Seagate Barracuda ST380021A 80GB s kondicí 43% a výkonem 100% dle Speedfanu. HDD je starý asi 2 roky.Bratr si koupil Seageate 120GB a má naprosto schodné údaje ve Speedfanu, a tose přitom jeho HDD testoval jako nově zakoupený.Tak co si o tom myslet, jestli je Speedfan "objektivní", anebo jsou tyto HDD již z výroby s takovouto kondicí.Zatím jsem se svým HDD problémy neměl...

SPeedfan nieje dovverihodni protoze trepe chujiviny teplotu CPU mi ukazuje 70 a ked zapnem program original k doske je to iba 52 takze su tam klamlive udaje...............

je to v poradku ... vyrobci napred nechteli pristoupit k dohode o tom jak SMART pocitat takze vysledne se urcil vypocet nejak prumerne a podle toho to programy zobrazuji, to ze zrovna SG ma u jednoho stavu 100%=43% je naprosto v poradku, jiny znacky maji zas jiny odchylky / uchylky