» Poradna » TV, audio a video

Smart TV ze staré televize, levné řešení

Dobrý den,mám starou televizi s externí krabičkou na DVBT. Avšak bych chtěl sledovat VOYO na své televizi. Koukal jsem na nějaké Multimediální centra na Alze, ale hledám co nejlevnější řešení, živě televize a voyo v jedné krabičce. Nechci používat nějaký notebook, promitani z telefonu, atd..Budu rád za vaše nápady a odpovědi.Hezký zbytek dne, Martin.

Odpovědi na otázku

xiaomi mibox S

Jak na tom zapnu třeba tv nova, ftv prima,...

bych chtěl sledovat VOYOa inak samozrejme mozes aj tv nova, ked si kupis sluzbu od niektoreho z poskytovatelov iptv, ktori maju aplikaciu pre androidtv

Jasně píše, že chce krabičku na DVBT (+ Voyo).

pise, ze dvbt uz ma a chce voyo + chce lacne. Mibox je lacny a funguje tam voyo.

Četl jsi vůbec dotaz? Cituji: "živě televize a voyo v jedné krabičce."

Pro mě zásadní nedostatek, nemá LAN port. IPTV chci mít po kabelu a ne přes WiFi.

Staci zapojit USB sitovy adapter, pripadne kombinovany s USB hubem, jsou-li potreba USB porty

A kde je to vybavení tunerem DVB-T2, které požaduje?

Na to stačí set top box.

Nehce dve krabicky a prepinat mezi nimi, pozadaek je jendo zrizeni.

"Koukal jsem na nějaké Multimediální centra na Alze, ale hledám co nejlevnější řešení", takže hledáš něco levnějšího než multimediální centrum? A jakou cenu by sis tak představoval?

nejdřív mluvíš o Voyo a pak píšeš ještě jak tam sledovat ještě běžný programy...Multimediální centrum s DVBT je už dražší, to asi nechceš, takže si kup nějakou tu Android krabičku za 2000 která zařídí ty "chytrý" věci jako Voyo, youtube, přehrávání filmů z USB atp. a na ostatní TV DVBT programy si tam nech běžnej DVBT tuner - oboje zapoj do TV a přepínej vstup ovladačem.

Takže chceš "živě televize a voyo v jedné krabičce".Mascom MC A101T/CPodroruje příjem DVB-T2 a současně umožňuje nainstalovat aplikaci Voyo.

a jak to funguje ? Zatím jsem měl pocit že tyhle levný kombinace DVBT tuneru a android boxu jsou spíš k nasrání.. Dá se to v pohodě používat ? (že to prodávaj, tak to musí fungovat není argument )

K nasrani je to vetsinou kdyz tam v ramci uspory nacpe vyrobce misto AndroidTV "bezny" tabletovy Android.

+ podřadnej HW takže u toho člověk zešediví a následně mu dojde že by si i rád na začátku připlatil kdyby to fungovalo jak má

Ale to vetsine nevysvetlis... tak se holt budou vztekat s mizernym polofkcnim kramem. Diky tomu ze jsem DVB-T2 nepozadoval byl vyber znacne zjednodusen.

Kdysi jsem v rámci pokusů koupil podobnou krabičku s tunerem. Pokud je v tom stejná "univerzální" čínská aplikace pro sledování DVB, tak i to "k nasární" by byl vynikaící úspěch.Až pro to někdo vyrobí kvalitní TV aplikaci, tak mu za ní utrhnu obě ruce až u zadku. O mizerném pomalém HW, kde Android startuje půl dne radši nemluvit.

Každý, i obě moje babičky 76+ jsou schopné si přepnout televizi z HDMI1 (set-top-box) na HDMI2 (Android box). Proto jsem nemusel řešit zařízení za X tisíc, ale stačilo koupit Xiaomi box za 1500.

No vidíš, každý je jiný pro mojí babi je přepnutí HDMI nadlidský nezvládnutelný úkol (pro ni je vůbec problém i settopbox - zapnout a přepnout kanál ještě jo, odložený záznam už ani náhodou - na to si vždycky volá dědu : -) )

tak nehledej primárně levný zařízení, ale pohodlně ovládatelný a skvěle funkční co se neseká - tyhle dvě věci jaksi nejdou dohromady. Buď chceš ušetřit a nebo jde o to aby to babička mohla jednoduše používat. Typ neporadím, ale jediná zkušenost kterou jsem v tomhle nasbíral je, že levný řešení stojej za prd. Spousta kompromisů.

V tom případě máš hodně vysoké očekávání od používání Voyo v jejich rukách (je mi jasné, že kdybys to chtěl používat sám, tak se tady vůbec neptáš na to co se ptáš). Až bych řekl Sci-fi. Včetně každo-čtvrtečního volání, že Voyo kolečkuje a nic nedělá v době, kdy vyjde nová Ordinace. Můžu ti popřát leda hodně štěstí.

Za mě, a to jsem těch boxů vyzkoušel už hodně, navíc mám doma služby DVB-T, Skylink-Satelit+IP, HBO Max, Netflix, Amazon Prime, Disney+ vše na Android Boxu i přes Kodi.Musíte si uvědomit, že pozemní vysílání DVB-T2 z antény chytáte zdarma. K tomu potřebujete DVB-T2 settopbox. IPTV služby (jako to Voyo) jsou placené a přehráváte je na podporovaném zařízení (Android, Apple, mobil, PC, apod.).Ty kombinované šunky DVB+T + Android, co se prodávají různě v elektru, nestojí za nic. Slabé parametry, problém s formáty, apod.Pokud hledáte co nejlevnější řešení na sledování TV, kupte si kvalitní certifikovaný DVB-T2 settopbox (cena od 400-500 Kč).Na sledování IPTV se mi z levných krabiček nejvíce osvědčila, a ta je opravdu bez pádu, zamrzání, zvládne 4k video, má podporu LAN, krabička H96 Max 4k Ultra (4+64 GB, Android 9, LAN), která bezchybně doma funguje už snad 4-5 let. Stále se prodává už s Androidem 11 (stejný design) i 12 (jiný design) a stojí kolem 1000 Kč na Aliexpressu. Nekupujte ho v ČR, tady mají předražené skladové ležáky pořád s Androidem 9 a pamětí pouze 2+16 GB apod.Plno ostatních testovaných (X99 Mini, X96, Andoer, apod.) se sekaly, přehřívaly, a podobně.Výše v komentářích zmiňovaný Xiaomi Mi Stick je kvalitní dlouhou dobu, ale u něj mi chybí LAN port. TV chci mít připojenu kabelem a ne přes WiFi. nVidia Shield je kvalitní, ale primárně k jinému účelu, je už letitý a drahý. V pohodě se dá dívat třeba i na herní konzoli XBox One.H96 Max 4k se mi tak osvědčila, že budu ty ostatní všechny doma vyhazovat, objednal jsem si ji nedávno opět 2x v AliExpressu (dovoz jde odněkud ze skladu Francie) ve verzi Android 11, ta s Androidem 12 má jinou krabičku, nechci riskovat.Navíc do Android krabičky s podporou OTG lze připojit i USB TV Tuner (v mém případě Maxxo T2 Mobile HD TV z Alzy) pro sledování pozemního vysílání DVB-T2. Dodanou aplikaci mám vyzkoušenu, ještě jsem nezkoušel podporu tohoto tuneru Ukázat celý příspěvek

Ještě jsem zapomněl, ty služby zatím všechny většinou vysílají v kodeku HDR10, což všechny možné novější krabičky zvládají. Už ale existuje i kodek HDR10+, který už některé TV služby podporují ale zatím nevyžadují, takže za nějaký rok bude situace jiná, protože s podporou HDR10+ těch TV boxů ještě v současné době moc není.

Letošní AppleTV má HDR10+

Měl bych dotaz. Obsahuje toto zařízení i češtinu?

Systém Android je v češtině. Aplikace, které ji mají v sobě, tak také.Anglicky je launcher (plocha).

Tak bacha.Včera mi ty krabičky po 14 dnech došly. Mají už nový design a Android TV ve verzi 12. Zatím po dni zkoušení dost nespokojenost i se stabilitou systému, trhání Kodi, asi tam ve finále nahraju starý osvědčený Android 9. Hardware je totožný jako před léty.

a co apple tv 2022 - za chvíli má být skladem. sice bude 2x dražší než nějaký android, ale zase asi tak 179x lepší po všech stránkách

Ona už i stará Apple TV je 3x tak drahá jako ty Android krabičky. Nová má být 4x tak drahá. Mně se navíc nelíbí uzavření celého systému a nemožnost instalace aplikací z jiných zdrojů, objeví se nějaká dobrá aplikace a musel bych za to platit 30 procent Applu.

já jen čekám až ji naskladní a ze staré android tv udělám něco normálně funkčního a rychlého

Stejne jako platis v pripade nakupu na GooglePlay. Nevim jestli je to stale 30% nebo uz to snizili. Jaky je tedy rozdil?Pokud tedy nenakupujes "na cechacka" a proto pozadujes moznost instalace z jinych zdroju

Ano Bude 4x dražší, AppleTV 2022 je pro ČR dokonce o 8 set levnější než byla předchozí verze a ovladač už má USB-C nabíjení místo lightingu.Já kupoval před pár měsící tu starší verzi a je to naprosto v pohodě, člověk nemusí řešit Android bez výkonu, v nové AppleTV je A15 čip, to je výkonnější než má spousta lidí počítač.

Hledá co nejlevnější řešení a ty mu nabídneš Apple

řeší tady krabičky za 2000, nová atv má v levnější variantě stát nějakých 4000 - za to co mu přinese proti tomu androidu ty 2000 stojí

A co mu to přinese?

Fungující smart tv. Ale opravdu fungující

Fakt mě bavíte, jak tu někteří stále dokola melete tu svou pravdu

Videl bych to spis naopak, diky absenci znalosti a zkusenosti z ruznych reseni a platforem nejsi schopen adekvatne posoudit pouzitelnost/nepouitelnost.

Už se opakuju, ale to vážně nedokážeš připustit, že někdo je spokojený s jiným řešením? Odpovím za tebe, ne nedokážeš, protože jen ty máš pravdu a všichni ostatní s jiným názorem jsou nezkušení nevzdělanci.

Povetsinou ano, protze jim schazi ten rozhled a velebi si to svoje jedno reseni ktere ale nemusi byt vyhovujici pro ostatni. Popsal jsem jasne a jednoduse co je hlavnim problemem levnych boxu s generickym Androidem a proc je dobre se jim vyhnout.

AppleTV bohuzel nesplnuje podminku vestaveneho DVB-T2 tuneru. Ale jinak souhlas, z vlastni zkusenosti je po HW i SW strance nejdotazenejsim resenim. Ale pokdu tazatel nepouziva dalsi Apple zarizeni, nevyuzije jeji potencional a funkce naplno. V tom pripade bych se spis tedy poohlizel po AndroidTV zarizenich.

Tak upřímně jaké funkce by člověk využíval...Airplay - to umí i TV/monitory bez ničehoAirpody - ano není třeba párovat sluchátka, zvládá připojit dvoje najednouKlávesnice na iPadu/iPhone - to je třeba pro mě jediné skutečné plus, že to člověk nemusí bušit na ovladači a spustí si ovladač na telefonu/tabletu, kde třeba pro přihlášení ke službám použije i password managera.A vlastně ještě jedna věc je fanj, bohužel u nás dost omezená a sice sjednocená správa předplatných, kde člověk vidí pohromadě všechny předplacené služby, doby trvání předplatného, může to přerušit nebo naopak předplatit už dříve placenou nebo i fungl novou službu. V ČR tam toho ale moc není :/

Jde o to ze zrovna Android telefony a AppleTV spolu moc nekamaradi a proc si pridelavat zbytecne komplikace. Opacny smer (z iPhone na AndroidTV) funguje o neco lepe (napr. zobrazovani fotek pomoci Google Photo na AndroidTV).

Jelikož mám TV Panasonic, ale bez T2, tak jsem to vyřešil takhle:v jednom HDMI pro společnou anténu (93 kanálu)https://eu.strong.tv/cz/products/terrestrial-r... ve druhém HDMI (Poda TV, HBO Max, Vodafone TV, atd.)Xiaomi Mi TV Stick+ plnou nabídku exUPC, nyní VF s CA modulem v TV.Pouze si přepínám vstupy - z toho DVB-T2 tuneru můžu nahrávat na microSD, z TV přímo na extHDD a jenom si přepnu na jiný zdroj a koukám na něco jiného...

bude to trosku loterie, bohuzel kombinaci AndroidTV+DVB-T2 mnoho neni.. Z pristroju ktere kriteria splnuji napr. toto https://www.omko.cz/multimedialni-centrum-mec... Sice nemam osobne dobrou zkusenost s Mecool, jejich "certifikovane" zarizeni tak uplne certifikovano nebylo, ale snad uz se poucili.

Ze staré televize bude po upgradu stále jen stará televize. Neřeš hlouposti a šetři na novou.

To nemusí být úplně pravda - já tu androidku chci doplnit atv proto, že je ten android časem hůř a hůř použitelný - ale obraz má furt parádní. Služby které používám atv umí, výkon má luxusní a ovladač taky…

Taky bych doporučil rozbít prasatko a pořídit novou TV. Aby tu za pár dní nebyl dotaz na levný převodník z HDMI na SCART

Mě zase přijde hloupé recyklovat jinak plně funkční 7 let starou TV, která už nepodporuje nové aplikace (HBO Max, AppleTV, Voyo), nebo jsou omezené (třeba 720p Netflix) nebo jsou otřesně pomalé (YT) + externí setobox pro kabelovku... AppleTV to jistila. Asi by stačil levnější android box, ale podle těch specifikací se kterými se prodávají mi to nestojí za experimenty, u AppleTV vím že to má čip s výkonem stolního počítače a jen na přehrávání videa je to totální overkill.

On ten výkon člověk použije a ani o tom neví - mám videa z gopro v max bitrate a rozlišení co kamera umí a u 99% tv je vyřešeno. Atv se ani nezapotí. Rychlost a plynulost menu a systému je taky někde jinde. Ten výkon je hodně mávykový

Mascom MC A101T/C
Sestra chtela neco s dvb-t2 a android TV. Nebrblala, ma to na chalupe...

Já po rodině rozdávám AppleTV. Za pár korun a funguje. Za cca 5 let jsem jich rozdal 6 a zatím žádná stížnost. A to polovina rodiny nemá iPhone.

Tak jestli to rozdáváte, tak to se není čemu divit, ale to byste musel dát jednu i autorovi dotazu, aby to pro něj bylo levné. Když je to pro vás pár korun, tak by to mělo být v pohodě, no ne?