» Poradna » Ostatní

Smart tv LG , hlásí není signál

smart-tv LG PZ 950 hlásí není signál, přitom ostatní tv v bytě jedou,zkoušel jsem vypnout ze zasuvky,,input ,, hlásí že v tv signál je,co může být za problém,porucha tuneru , jak finančně náročná může být oprava ? díky

Odpovědi na otázku

dodatek jedná se o digitální kabel.tv

A umí ta TV přijímat DVB-C?

DVB-C samozřejmě má , internet jede , přehrávání z externího uložiště jede

nenapsal jsem že tv normálně fungovala cca 4 roky

Aha, to je dost podstatná informace Pokud na stejné kabelové přípojce jiná TV jede, tak asi odešel přijímač DVB.

před chvílí jsem na tu přípojku , napojil druhou tv a ta funguje , zkoušel jsem přeladit i bez karty v cl slotu , kdyby náhodou byl problém v ní a nic , co je zajímavý že nenaladí ani analog kanály které jsou stále dostupne na upc , a jedna z tv mě nani hraje ! nevím jestli obnovení továrního natavení zkusit , pochybuji co je DVB , jestli tomu rozumíš více odborně , co jsou za možnosti řešení, jde ten modul vyměnit v servisu , jak je to finančně náročné , díky za odpovědi

DVB jsem myslel tuner neboli přijímač VF signálu. Jelikož nejede ani analog, tak je zjevně kaput. Opravovat se to celkem jistě nevyplatí, nicméně existuje celkem levné řešení - dokoupit settopbox. Tím nahradíš nefunkční přijímač v TV. Před tím ještě samozřejmě zkus tovární nastavení, jestli se jen nějak nesekl SW.

udělal jsem ten přijímač VF signálu , to je součást té základní desky jak dodal níže pcmaker , nebo je to jiný díl , který jde nahradit , víš něco blíže , cca cena+oprava i s odvozem tv ? Když bych se eventuálně rozhodl že koupím settopbox , musí být nějaká speciikace ,aby byl kompaktibilní s UPC a aby tam pasovala ta karta od UPC (mám odkoupenu ) co mám v cl slotu ? říkáš že se nevyplatí , tv stála 28tis , tak jsem ochoten do opravy investovat něco více , aby se mě doma nepovaloval další krám s ovladačem , ale když vidím níže zákl.deska 1700 tak je jasný že oprava i s odvozem tv , bude stát o dosti více než je cena settopoxu !

Aha, tak potom si snad zavolej do servisu, ne? Tady ti cenu opravy těžko někdo řekne.

jj samozřejmě že zavolám a pozjištuji , ale když pcmaker žíká že to není problém sám udělat , tak to zkusím, ted jen sehnat správnou zákl.desku která tam patří , díky za rady Brnáka > Brnákovi :)

Mám dost pochyby, že půjde sehnat celou desku. Oni výrobci (aspoň ti značkoví) obvykle neprodávají náhradní díly volně na trhu, ale jen servisům. No zkus a uvidíš.

říkáš kup settop-box , pokud bych se k tomu rozhodl protože jiná řešení by byla výrazně dražší , asi není settopbox jako settopbox , hlavně jde o to jestli tam půjde strčit ta conax karta co mám v CL slotu , abych chytal všechny programy i ve Full HD , kdo ví jestli ta karta jde vůbec dát do settoboxů , nebo to je nezávislý, a nadále bych měl kartu v tv a settopbox jen jako tuner ? V opačném případě bych byl totiž nucen pronajímat i kartu od UPC za 70 kč měsíčně (to už by se nevyplatilo) takhle jsem jim nic neplatil , conax kartu mám totiž odkoupenu , dnes už to nejde odkoupit ,ale pouze pronajímat za 70 kč/měsíc , zjistili že lidi vracejí STB, protože kupuji nové tv které mají cl sloty, tak z nich opět mohou nekonečně tahat peníze !!!

STB > CI slot > modul > kartaKartu bys musel samozř. použít s tím STB. Strkat ji do nefunkčního modulu v TV je nasmysl.

ano, ale je ta karta , která se strká prvně do toho krytu a potom do cl slotu v tv , je možno tuto kartu když se vytáhne z toho krytu , použít i do STB , aby fungovala ,tot otázka , jestli do STB nemá UPC jiné karty ?

Ne. Ta karta se musi do toho STB strcit i s tim modulem (tak jako do te TV). UPC nabizi STB, ve kterem je pouze ta karta, tzn. je sparovana s tim konkretnim STB a nelze pouzit jinde samostatne.Ale kdyz ten STB ma "zasuvku" na tu kartu v tom modulu, pak neni problem...

Potrebujes STB, ktery ma v sobe DVB-C tuner a slot na tu kartu v tom CA modulu. Tot vse.Ta karta nema zadny vliv na prijem, slouzi pouze pro rozkodovani tech zakodovany programu. Nic vic, nic min.Karty jde stale odkopit, ale je treba do nich poradne hustit.viz.http://www.upczone.cz/

jj díky , to chci slyšet , že musí mít DVB-C je mě jasný , šlo mě právě o ten slot , jak píšeš , čili existují STB se slotem na CA modul ?

Samostatný TV tuner se bude hledat těžko. Tuner i obvody pro zpracování signálu jsou většinou na jedné desce a v servisu to mění celé. Dej sem přesný typ TV a zkusíme to najít. ☺

LG 50 PZ 950 ,

díky za odkazy , alespon si mohu udělat hrubou představu o ceně opravy v servisu pokud by se musela měnit celá základní deska !

Napiš do AME a zkonzultuj to s nima. Tu desku vyměníš sám. Sundáš zadní kryt a povolíš 4 šroubky. Než tam napíšes, zkoukni jestli přesně sedí všechny konektory s tvojí TV. Jak psali výše, zresetuj pro jistotu TV do továrního nastavení a odpoj napájecí i ostatní kabely. Nechej ji tak třeba přes noc a druhý den zkus připojit, zapnout a naladit. Jednou se mi tak u ségry podařilo oživit údajně vadný HDMI vstup. Televize se prostě nějak hryzla. ☺

ok , udělal jsem znovu ,,obnovení původního nastavení,, a odpojil zdroj napájení i antenu !!kdo kde psal výše jestli sedí konektory ? výměnu bych zvládl pokud se nic nemusí pájet , není potřeba speciálního nářadí a není tam žádné jiné uskalí technické , čili pokud se nemusí více rozdělávat něco , pokud jen oddělám zadní kryt , a hned se dostanu k základní desce ,kterou vyloupnu šroubovákem z konektorů a narazím novou, jsi si jistý že jeto tak jednoduchý,pokud jo jdu do toho ? akorát na té fotce na AMEnení základní deska která je určena pro moji tv , 2x usb výstupy a 2 HDMI jsou na fotce ze zadu , já je tam mám z boku pod CL slotem , mám USB 2x + 2 HDMI tady je foto umístění na mé tvhttp://files.uloziste.com/4cb70badb22555bf/

Toho jsem se bál. Pokud chceš sehnat identickou desku, musel bys zjistit P/N (part number), který je vytištěný někde na té tvojí základní desce v TV.

odpojení od zdroje přes noc nepomohlo říkal jsem si, co znamená to UA , za LG 50 PZ 950 UA , na těch odkazech , jestli to není označení pro určitý trh nebo tak něco , podíval jsem se v TV na info o produktu a já tam nemám UA ale ZA - čili ,, LG 50 PZ 950 -ZA ,,

Zdravím,měl jsem ten samý problém, ani jedno z HDMI nefungovalo. Na youtube jsem viděl návod ,jak určitý díl nahřát fenem, a opravdu to funguje

Starší televize LG nemá Dvbt2 přez SCART kabel signál má přez satelitní settobox, ale přez všechny 3 vstupy HDMI signál nema. Jiná starší LG tel. bez Dvbt2 signál přez HDMI má přez satelitní settobox a ta první píše bez signálu. Tel. 602757075 Děkuji Hudec Frýdek -Místek