» Poradna » Mobily

Smart TV - hlasové ovládání

Ahoj, nedávno jsem zakoupil chytrou televizi od Philipsu za 30K, ale překvapilo mě, že zde není hlasové ovládání. Když chci něco vyhledat například na YT, je zde sice možnost hlasového zadávání, ale po kliknutí na mikrofon se nic neděje. Na ovladači chybí tlačítko mikrofonu a zezadu ovladače je plnohodnotná klávesnice pro psaní. Je možné tento ovladač nahradit a sehnat ovladač s integrovaným mikrofonem, který by ušetřil nešikovné zadávání ručně? Díky

Odpovědi na otázku

Pokud je to AndroidTV OS (usuzuji dle DO s klavesnici), ktery Philips v nekterych modelech pouziva, tak ti na otestovani staci aplikace do tveho telefonu (Android/iOS) a rekl bych i nasledne zavrzneni napadu na nakup DO s mikrofonem (pokud existuje). Cele to muzes take vyresit tak ze pozadovany obsah vyhledas pohodlne na telefonu/tabletu a jen odesles k zobrazeni do TV (Google/ChromeCast, DLNA, Youtube).A nakonec doda, jen doufat ze Philips uz konecne AndroidTV vyladil k pouzitelnosti, pokud ne preji pevne nervy