Smart box?

Dobrý den,prosím o radu na připojení HDD k TV bez Usb vstupu. Momentálně to propojuju hdmi kabelem přes noťas, ale to je dost nepraktické, zejména v případech jako je, že chci sledovat film, zatímco dcera potřebuje dělat práci do školy.Na trhu je spousta různých chytrých krabiček a multimediálních zařízení, ale já nepotřebuju streamovat obsah nebo zrcadlit monitor, mně stačí propojit disk s Tv.... Takže prosím o co nejjednodušší návrh řešení. Předem díky

Odpovědi na otázku

MediaPlayer s Androidem ma obvykle HDMI, USB a stoji kolem tisicovky. Nainstalujes KODI a bude vyreseno.

Na provozovani KODI - jestli ti bude vyhovovat muzes ozkuset na soucasnem notebooku - bych doporucil radsi RaspberryPI3, idealne kompletni set, kde uz je pripravena SD karta s prislusnou image.Bohuzel vetsina android boxu je spis k vzteku, je tam sice pro vetsinu uzivatelu zname rozhrani, bohuzel se ale skoro vzdy jedna o tabletovou verzi OS ktera pocita s dotykovym ovladanim, ktere ale u TV neni k dispozici - o pohodlnem ovladani se neda mluvit.

Muze byt, ale i Android Boxy jsou k mani vcetne predinstalovaneho KODI a dokonce s tlacitkem KODI na DO - pak trable s ovladanim nejsou zadne.

Ano, ale nesmis pak se pak nahodou vratit zpet do systemu (andoridu). Popravde vetsina lidi se boji toho ze RPi3 je "skladacka", ale ve finale je to snazsi nez se mordovat s polofunkcnim cinskym kramem... ze uz jsem jich par zkusil... a s diky zase vratilJako opravdu pouzitelne zarizeni, krom RPi, momentale muzu oznacit Shield od Nvidie a nebo s drobnymi vyhradami AppleTV (4 a 4K) - ty bohuzel nejsou nejlevnejsi.

Ve finale by mozna pro tazatele byl nejvhodnejsi nejaky DVB-T2 STB s moznosti prehravani (a i pripadne nahravani) z pripojeneho HDD.

No a podle toho co čtu výše asi i nejjednodušší. Jsem úplný laik a všechny ty popisy mi přijdou jak z jiného světa Hlavně proboha nechci nic složitě instalovat a nastavovat. Jsem ráda, že disk po mně nic nechtěl...Takže by mi stačil obyčejný set-top box? A musí být připojený na anténu, nebo bude sloužit jenom jako mezikus k tomu propojení? A musí mít nějaký konkrétní specifika, nebo postačí to, že má potřebné 2 vstupy?

Jiz nekolikrat zde v poradne byl zminovany STB Evolveo Omega T2, ktery umi prehavat ruzne videoformaty z pripojeneho USB disku. Zaroven tim ze podporuje DVB-T2 vyresite kompatibilitu s novy vysilanim ktere nas od roku 2022 ceka (pokud do te doby neumre televize). Jestli zapojite antenu a budete pouzivat i jako STB je pouze na vas ;)

Ani vraceni do Androidu u aktualnich modelu uz neni zadna tragedie - drtiva vetsina vyrobcu tam ma Launcher ktery je DO friendly. Provozuju obe varianty - jak RBPi tak Android box a aktualne vitezi Android protoze tam dostanu i Appku HorizonGo od UPC coz na RBPi s OpenElecem mozne neni..

Lanucher vetisnou s DO pocita, ale pak staci otevrit treba Play Store nebo do jine appky a tam uz to moc DO friendly neni. Ano muze to vyresit pouziti klavesnice s mysi (porp. s trackpadem), ale to je z hlediska ergonomie ovladani des a hruza. Navic VOD aplikace mivaji ve verzi pro tablety (cti cinske TV boxy) ruzna omezeni, at uz nepodpora vysokeho rozliseni, tak treba prostoroveho zvuku (napr. Netflix). Navic Kodi pod Androidem ma dost problemu (opet prostorovy zvuk a jeho predavani prez HDMI, prepinani obnovovaci frekvence, rozliseni GUI, atd.)Pak tu je AndroidTV - ktery sice nekteri vyrobci davji do svych TV (Sony, Philips, Thomson, nove i Sharp), bohuze diky typickemu "google" pristupu je ve vetsine zarizeni nedotazeny a vyvojari ani neupravuji aplikace Proto jako jendo z nejmene problemovych reseni povazuji RPi3 (pokud postacuje h264 a FHD), popr. AppleTV - u te mam vyhrady k nepodpore DTS (nebo alespoj jeho predavani po HDMI).A popravde i ke KODI samotnemu mam vyhrady.... no proste idealni reseni neexistuje