» Poradna » Programy

Služby Windows

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,zda existuje nějaký rychlý,jednoduchý a bezpečný způsob jak optimalizovat nastavení služeb Windows.Děkuji

Odpovědi na otázku

najrýchlejší najefektívnejší najjednoduchší a najbezpečnejší spôsob sa volá"ručo-fučo"(nastaviť beh služieb ručne) ale existuje dosť nástrojov na optimalizáciu.osobne mám dobré skúsenosti s tuneup utilities

Samozřejmě neexistuje. Pouze opravdu tvrdé, dlouhodobé a komplexní studium služeb, časté návštěvy BlackViper stránek a používání SW, který umí "rychle, bezpečně a pod OS i mimo něj" uklízet a obnovovat OS.

TuneUp Utilities - elegantně optimalizuješ buď na vzhled nebo na výkon, popř. nejlepší kombinaci obou včetně připojení k síti apod.

Používám také. Ale pouze jen jako drobný doplněk. A nezaměňovat změny, vypnutí a manipulaci se "službami" se zásahy do Registry.

Já použiji funkci System optimizer. Optimalizuji na výkon; pouze nechám vyhlazené hrany obrazovkových písem. Je to zásah do registrů ale pomocí osvědčeného softu, který je považovaný v téhle oblasti za špičku. Jediný můj opravdový zásah do registrů je ten, že si okamžitě po instalaci v registrech vypnu CapsLock, který nenávidím

Pokud si chceš na jedno kliknutí elegantně rozdrbat celý počítač, vřele používání balíků jako TuneU utilities doporučuji. Hlavně pokud uživatel neví, co dělá. A za chvíli je tu s dotazem, jak se přeinstalovávají Windows.

Neironický dotaz: čím si mohu pomocí TUU rozdrbat celý PC (kromě použití registry editoru, samozřejmě)?

Kupodivu tím ne. Zatím asi po 18-19 testech Registry naprosto v pohodě (samozřejmě, že jsem je pomocí dalších prostředků, zkušeností a spec. SW výpisů pokaždé velmi důkladně prověřoval). A stále jsem průběžně používal "úklidy" a podobné "jalovosti". Velmi brzo rozbiješ OS nastavováním písma, rámečků, stínů a podobných legrací. Použití tohoto SW totiž předpokládá "panensky" čistý OS, na kterém to - víc než zřejmě - autoři ladili, a co jsi komunita naprosto neuědomuje i kdyby se jí to mlátilo do hlav denodenně.

tento soft vonkoncom nepredpokladá panensky čistú inštaláciu pretože je vo vývoji od roku 2001 rovnako ako windows xp! nemienim tvrdiť že je o niečo lepší alo iné softy ale vyvíjame ho a testujeme dlhé roky v prospech užívateľa(aspoň dúfam) tak nepičuj a vesluj!!!xixixi to nemá byť urážka ale podnet na kúpu nášho produktu...... len na doplnenie: je kvantum ľudí, ktorí prekladajú jazykové rozhranie do češtiny alebo slovenčiny tak sa pridaj!ak to zvládneš

Zkus sledovat poradnu a narazis na spoustu prispevku - nefungujici pocitac a uzivatel se jej "pouze" pokousel vycistit pomoci podobnych jednoklikovych baliku jako TUutilities apod.

I u takovych utilit musis vedet, co delas...

Ja-Fa - jako vždycky - naprostá pravda.
Ovšem komu není rady, tomu není pomoci.

Aha, tak dík. Já to právě dělám tak, že naprosto čistou instalaci Win vytuním pomocí TUU a hned si udělám její zálohu. Já netuním pořád, pouze jednou tu čistou instalaci, aby byla optimální.