» Poradna » Programy

Služby W8 zatěžují CPU

Ahoj.Také Vám běží na Windows 8 neustále nějaké služby, které například u mě zatěžují CPU intel E8400 na 50 procent ?Zkouším vypínat postupně jednotlivé úlohy, ale zátěž CPU je stále stejná, takže jsem neodhalil která služba je tak "nenažraná".Pokud ukončím kompletní balík "Hostitel služby: ...... ) tak se vytížení CPU srovná na jednotky procent.Viz grab obrazovky zde:http://kema.tode.cz/w82.jpg

Odpovědi na otázku

Vypni defrag, a služby Superfetch a WindowsSearch, další dotaz?

Díky. Ten defrag zatím vypnout neumím, ale hledám to. Ostatní jsem povypínal.

Systém a Zabezpečení > NástrojeProZprávu > PlánovačÚloh, položky pod Microsoft > Windows > Defrag

ProSprávu ... samo

Tak jsem vypnul vše co je psáno a po restatru zkontroloval jestli jsou služby OFF ale vytížení CPU u Hostitele služeb opět přes 50 procent.Včera jsem nechal schválně PC do rána zapnutý s tím, že si ty své věci W8 uspořádá a pak už přestanou služby zatěžovat CPU, ale i ráno jsem koukal že CPU stále jede na těch padesát procent, takže tento stav se mi jako vůbec nelíbí a chtěl bych to vyřešit.Po ukončení balíku Hostitelské služby je klid. Ale to asi není správné řešení.

Ještě se podívej co jsi dodatečně instaloval za SW do OS, "osma" všechno nesnese, i když to lze nainstalovat, já mohu doporučit jen:A) Deaktivace Core Parkingu (to si Intel řídí sám)B) DefragC) Služby:SuperfetchWindowsSearchAcronisSyncAgenServiceAcronisNonstopBackupServicev případě, že je pod OS instalován ATI2013.D) Mírná nekompatibilita u SpeedCommandera x64 a kontextové nabídky WinRAR.E) Nedoporučuji jiný antivir než Defender, rád pak otravuje.F) U Defendera (MSASCui.exe) vypnout skenování souborů, nenapadnutelných virem, JPEG, MP4 atd.Po těchto úkonech ti CPU musí v klidu ukazovat max. 0,5 - 1% výkonu, ne víc.Dodatek: U CPU v MožnostechNapájení doporučím nastavit min. 70% a max. 100%, logika ZD plus CPU si už ohlídá výkon podle potřeby.

Ahoj, vidím sice, že je tato diskuze už trošku starší, nicméně mám stejný problém, Hostitel služby mi zabírá dokonce občas i 80% CPU, odstřelit ho ručně mi nepřijde jako řešení, mohla bych se zeptat autora této otázky, jestli problém nějak vyřešil? Byla bych moc vděčná, nepříjde mi, že by procesor byl natolik slabý, aby jen při surfování na internetu byl procesor vytížen na 95%. Předem děkuji za každou radu PS: Jsem holka, nejsem na počítače sice úplně blbá, ale předem se omlouvám za případnou špatnou terminologii (jak jsem si všimla, v mnoha diskuzích je právě špatná terminologie kámen úrazu a pak už se neřešní ani daný problém, jak špatná terminologie), takže prosím o trpělivost.