» Poradna » Mobily

"Služby Google Play" žerou baterku a výkon telefonu

Služby Google Play mi začaly v telefonu nadměrně spotřebovávat baterii. Když všechny tyto procesy povypínám v task killeru, za pár minut jsou zpět. Vypnout služby a restartovat telefon pomůže tak na hodinu, potom Služby Google Play zase běží. Spotřebovávají i data, každých pár minut mi problikne na liště ikonka synchronizace i když mám u všeho vypnutou. Také výkon telefonu je horší a když s telefonem chvíli pracuji, zahřívá se. Normálně mi telefon vydržel skoro 2 dny, teď sotva pracovní dobu. Pokud znáte řešení sem s ním prosím.

Odpovědi na otázku

Služby Play mají normálně běžet a baterii nespotřebovávají. Takže killovat je nemá smysl. Příčina je v nějaké aplikaci, která je na služby navázána a nadměrně je vytěžuje. Takže budeš muset zjistit, která to dělá. Popř. zkus u Služeb Play smazat data aplikace a pokud to nepomůže, tak už jedině factory reset.

Mazat data aplikace i cache jsem zkoušel, nepomohlo. Zkusím ještě odinstalovat appky které jsem nedávno přidával (work shift calendar, time calculator, hlukoměr)..

neměls mezitím update systému?

Ne.

blbosť , služby play žerú baterku tak , že ledva vydrží deň, napriek tomu že denne počúvam hudbu a audioknihy telefón mi vydržal 1,5 až dva dni. teraz je to ledva deň. pri prezeraní štatistiku spotreby mi pri položkách služby play - obrazovka - systém - wifi - prehrávač - je spotreba služby 69% pričom obrazovka len 19% Po zablokovaní tejto služby mi prudko klesla spotreba batérie prudko stúpla výdrž batérie . Problém je v tom , že po zablokovaní tejto apky sú touto apkou zablokované ostatné apky , nepustí ma do gmailu , youtube , a ďaľších aplikácii , dokonca mi blokuje prístup aj do iných aplikácii od iných autorov , napr. tv program a podobne, a stále mi vypisuje hlášku že ak chcem spustiť danú aplikáciu , musím aktualizovať služby google play. To mi silne pripomína vydieračské vírusy , ktoré ti zamedzia prístup do počítača .a vynucujú výpalné na odblokovanie ,Takže tvrdiť že príčina je v iných alplikáciach je nepravda , alebo úmysel , rozhodne to ale nie je pravda .

Existuje nějaké řešení, jak s vypnutými Službami Google zprovoznit aplikace, které Služby Google vyžadují?

O jaký jde telefon a verzi Androidu? Tohle bývá typické u těch levných čínských (případně při použití custom ROM).

I-9070P s 2.3.6

Aha, no to už je pěkně muzejní kousek. Tam můžou kolidovat služby Play se starým systémem nebo úpravami výrobce. služby Play se totiž na pozadí průběžně aktualizují, kdežto systém zůstává zastaralý. Asi budeš muset zkusit ten factory reset a vyzkoušet, jak se to bude chovat bez doinstalovanych aplikací.

Je mi jasné že jde o značně zastaralý typ, ale dosud stačil (hlavně přežil náročnější pracovní prostředí). Zkusím možná ještě risknout aktualizaci na 4.3, která údajně nebyla pro tento telefon moc povedená.

V tom případě je docela dobře možné, že Google na tuto (přes 5 let) starou verzi Androidu už kašle - ve smyslu testování aplikací. Já bohužel neporadím nic lepšího než zkusit factory reset nebo koupit nový telefon. Pokud ten telefon nepoužíváš jako smartphone - nepoužíváš internet a dodatečné aplikace (spousta jich už ani Android 2.3 nepodporuje) - tak můžeš telefon prostě odpojit od internetu a odinstalovat aplikace / aktualizace Google Play a Google Play Services.

Samozřejmě nový telefon je v plánu, i když bych tento rád používal dál jako náhradní nebo ve zhoršených podmínkách v práci.. pokud bude použitelný. Zatím díky.

Stejný problém jsem vyřešil odinstalací aktualizace, vypnutím Služeb Google Play a vynucené ukončeni. Je zajímavé, že většina aplikací funguje a některé lépe než dříve.

Mám postarší Sony Ericsson Xperia Mini Pro a řešil jsem před měsícem stejný problém.Když se mi automaticky aktualizoval Google Play na aktuální verzi, tak mi začal automaticky do telefonu cpát Služby Google Play, které mi nejenom sežraly veškerou volnou paměť (zabíraly 150 MB) , ale také žraly neskutečných 67% baterie, tudíž více než pohotovostní režim i když byl telefon zamknutý.Jediné řešení jak předejít automatické instalaci Služeb Google Play je rootnutí telefonu, instalace starší verze Google Play a zablokování jeho automatické aktualizace a instalace Služeb Google Play.Postup po rootu je tedy následovný:1 - Odpojit telefon od internetu2 - Vymazat cache Google Play a Služeb Google Play a následně obě dvě aplikace odinstalovat (Google Play se pouze vrátí do tovární verze se kterou byl telefon respektive Android dodán) .3 - Poté nainstaluj starší verzi Google Play, která nevynucuje automatickou instalaci Služeb Google Play (mám verzi 5.12.9) .4 - A teď to bude závod s časem, zapni internet, spusť Google Play, zakaž v něm automatické aktualizace aplikací a zavři jej.5 - Poté přes jakýkoliv souborový manažer (např. Total Commander) vytvoř dvě složky v Data/app s názvy:com.android.vending-2.apkcom.google.android.gms-1.apkpoznámka: Pokud nepůjde vytvořit složka s číslem 2, vytvoř ji s číslicí 1 a opačně.Tím zamezíš automatické aktualizaci Google Play a automatické instalaci Služeb Google Play.Samozřejmě služby Google Play i po odinstalaci budou spuštěné a žrát dost baterie, tak po cca dvou dnech a několika restartech telefonu tento problém odezní a Služby Google Play z využití baterie zcela zmizí.Je to děs, ale jiné řešení bohužel není jak se Služeb Google Play zbavit.

Pokud jiné řešení není, tak mi asi nic jiného nezbyde. Díky za návod, mrknu na to a snad se povede.

"SGvagon " - moc děkuji za podrobný návod. Vyzkoušel jsem všechno co jsem na internetu našel a tohle je jediný návod, který opravdu funguje. Mám Android 4.2.2 - Sony Xperia L a potřeboval bych poradit ještě s jednou věcí: Po provedených úpravách se nejde přihlásit k "Obchodu Google Play" (pro přihlášení to vyžaduje aktualizace Služev Google). Mám obavy, že kdybych to aktualizoval, tak jsem tam, kde jsem byl před úpravami (nebo ne ??? Nevím a radši to nezkouším.). Obchod Google používám jen pro občasnou instalaci nějaké bezplatné aplikace, jinak jej nepotřebuji. Tedy ten dotaz: Aktualizovat služby Google??? Nebo Obchod Google úplně odinstalovat a aplikace instalovat tak, že je stáhnu do PC a poté přenesu na SD kartu a z ní nainstaluji??? A pokud bych Obchod Google odinstaloval, tak je potřeba aby v mobilu zůstali ostatní části Google (například Framework, Partner Setup a One Time Init)???Za tyto rady a odpovědi předem děkuji.

kup Lumii tam žádné služby google nejsou

Ani žádné potřebné aplikace...

Divne me to zacalo taky pred dvema dny a pomohlo tohle https://play.google.com/store/apps/details teda full verze a super.Prave me bylo divne ze najednou jde baterie tak rychle dolu a v nastaveni baterie tam bezely ta sluzba 75 procet zrali.

Zkus zastavit všechny procesy Google play služeb, potom restartovat telefon.Případně i zazálohovat a provést tovární nastavení.

Sluzby google play mi aktualizaci naboptnaly o 300 MB.Takze jsem aktualizaci odinstaloval a sluzby google play deaktivoval!/v lenovu a7000 to jde/.To same jsem udelal s obchodem play.Vsechny aplikace mi funguji dal,az na flightradar 24,obcas tedy sluzby g.p.aktivuji.Pouzivam Yalp store,ktery stahuje aplikace z obchodu play,a sluzby g.p. k tomu nepotrebuje,a ma je 2 MB.Je to O.K.,usetril jsem 400 MB,a mobil maka dal v pohode!!!