» Poradna » Programy

Služba jako bitly s trasováním měst

Dobrý den,Používám bitly, jenže to mi neřekne, město, odkud se ke mě lidi dostávají.Neznáte něco podobného, co město umí trasovat?Stránku zatím nemám v provozu (takže tam nemám google analytics) a odkaz tak povede pouze na google formulářDěkuji

Odpovědi na otázku

Řekl bych, že v tomhle pomůže jedině používat zkracovač adres přímo od google.

A jak se ta služba jmenuje?

Aha, tak koukám, že google to asi ukončil. Bývalo to tuším na adrese goo.gl

Mesto ti s nejakou vyssi mirou jistoty nerekne zadna sluzba. Vetsinou je to +- podle sidla ISP.

Město pořádně neurčíš - zkoušel jsem několik služeb na určení lokace podle toho co sdělí browser / PC - tj. IP adresa ap. a trefovalo se to tak akorát v rámci kraje, ale rozhodně ne městem...

u mobilních dat geolokace netrefí ani kraj

Na tohle zadna spolehliva sluzba samozrejme neexistuje. Protoze takove udaje nejsou obecne verejne dostupne, byt v nekterych pripadech se da leccos zjistit manualne.

Ono i treba zjisteni ze mesto je "Praha", znamena 1.3 milionu lidi a pres 400km2, takze je to lokalizace jak noha Jedina funkcni neverejna moznost zjisteni mesta, resp. uplne adresy je zadost PCR na ISP podle IP, data a casu.

Ano, jedine konkretni ISP vi, kde se IP adresa z jeho site fyzicky nachazi. A ten to sdeli v oduvodnenych pripadech PCR.