Slučování audio výstupů

Dobrý den,tak jako se do jednoho výstupu (3,5mm jack) dá zapojit redukcí více zařízení jde to taky opačně...obyčejnou redukcí sloučit výstupy třeba 2 počítačů do stejných beden? A můžou potom fungovat bez potíží naráz?Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Slučovat jeden výstup do více vstupů pouhou redukcí (tedy propojením všech těch vstupů do jednoho výstup) sice jde, ale není to ideální řešení.Sloučit několik výstupů z JEDNOHO zařízení do jednoho vstupu pouhým prodrátováním také lze, ale také to není ideální řešení, zvlášť pokud mohou ty výstupy mít různě nastavené výstupní úrovně. A slučovat několik výstupů z různých zařízení pouhým prodrátováním...to bych nedělal. Ne že by to nefungovalo, ale už vůbec to není dobré. Raději použij nějaký malinký mixpultík, dneska se takové "hračičky" dají sehnat za pár korun.

No, takový pult už stojí stejně co moje repráky...tak to se mi moc nevyplatí. Spíš se mi to líbilo jako jednoduché řešení...teď používám kabel z 1pc a nb je připojený přes bt, ale je to otravné...Každopádně zkusit to můžu-vadit by to nemělo ne? Nevím jaké problémy myslíš že můžou nastat.Díky za odpovědi ;)

Není vhodné to ani zkoušet, je to silně nekorektní řešení. Měl by tam být minimálně jednoduchý obvod s pár odpory.

OK o to mi šlo...díky.

Chce to aspoň primitivní odporový "slučovač" (= 3 odpory).

Aspoň to.

co to je ""primitivní odporový "slučovač"""Já tu zkouším zařadit odpory, ty to jen ztlumí, ale vrčí to dál :o(

Taky by šel použít jednoduchý přepínač vstupů, třeba https://www.ebay.com/itm/4-Port-Input-1-Output... (videovstupy necháš nezapojené...)

Díky tohle vypadá zajímavě, jen škoda že se musí přepínat. Ale i tak dobré. ;)Jinak jsem našel diskuzi kde někdo obyčejné spojení kabelů zkusil a fungovalo to, ale každé zařízení mělo jinou kvalitu a celkově velmi špatnou... ;)