» Poradna » Ostatní

Sluchátka

dobrý den, mám takovou otázku, kdybych si kupil tyto sluchátka https://www.alza.cz/sennheiser-hd-569-d461612... sennheiser hd 569, tak stačila by mi zvukovka v základní desce, nebo koupit, a kdybych případně si připojil sluchátka k mobilu bude ta kvalita dobrá? moc se v těhle věcech nevyznám

Odpovědi na otázku

Na prehravanie staci integrovana zvukovka. Malokto spozna rozdiel medzi integrovanou a profi zvukovkou a na sluchatkach uz vobec nie. Profi zvukove karty sa kupuju kvoli nahravaniu a nizkej latencii pri prehravani.

aha, a s tím mobilem to bude v pohodě?

No mobil bude hrat ako mobil, neviem co by som ti k tomu, sluchatka za 150 euro ten jeho zvuk urcite dako extra nezkazia. Ale ako pise juwa dole, ked ti na zvuku zalezi, tak si chod tie sluchatka niekde vypocut. Sennheiser je dobra volba a ked tam budes, tak mozes skusit nejake od AKG napriklad, tiez velmi dobre.

no, ono je problém, že jsem se díval, a ty sluchátka nemají nikde k vyzkoušení :(

Nebude. A paradoxně (ale logicky) čím lepší (a dražší) sluchátka koupíš, tím bude výsledná zvuková kvalita horší. Proto je vhodnější vybrat "přiměřeně nekvalitní" sluchátka která budou k ostatním komponentům (a nahrávkám) milosrdnější, jejich nedostatky zamaskují. Pak se to dá jakž takž poslouchat.A jedna rada závěrem: Nikdy nekupuj sluchátka která jsi osobně (a s přehrávačem se kterým budou používána) nevyzkoušel. Ušetří ti to zklamání a peníze...https://www.svetsluchatek.cz/

https://ctrlv.cz/jUI5nevím, jestli by se kvalita zhoršila, protože sluchátka dokážou 28000Hz a v nastavení zvuku přehrávání je dané maximum 192000Hz, ale bohužel v nastavení není udána nejmenší frekvence