» Poradna » Mobily

Sluchátka zní "z dály" a slabě.

Dobrý den, mám problém. Sluchátka zní hrozně z dálky a slabě, mám je na 100 ale zní, jako by byly na 15. Něco podobného se mi stalo i se starýmy, ale ne takto výrazně. Zkoušel jsem se povrtat v o. panelu, ovšem nic nepomohlo (změna kanálu, zakázat/povolit rozšíření atd.) Nejvíce trpí Discord a TeamSpeak, kde systémové zvuky prakticky neslyším i na 100. Nemáte někdo nějakou radu? Jack se zasunutý pořádně a stává se to i na předním, i na zadním vstupu..

Odpovědi na otázku

co je to za sluchátka, na jakém zařízení? Na jiném zdroji zvuku hrají normálně?

A4Tech G500, Win 8.1, na noťasu (W10) hrají v pohodě

Nerozumí si konektory v zařízení, kam je připojuješ, jsou mechanicky jiné, velké tolerance. Může být utržená země na zařízení, kam je připojuješ.

To může být pravda...mám podobnou situaci a řešil jsem to tak, že jsem konektor sluchátek po kouskách povytahovával,až jsem chytil ideální pozici, kdy to hraje bez potíží.

To je častá závada u sluchátek - přerušená zem.

A není v konektoru, do kterýho ty sluchadla zasunujete, nějakej bordel, kterej brání jackovi docvaknout až na konec "díry"? Když člověk nosí mobil v kapse, do konektorů se střádá takovej jemňoučkej bordýlej z látky v kapsách a prach ze vzduchu a po nějaký době (rok-dva?) se na dně konektoru udělá klidně i 1 mm vysokej "špunt", kterej brání dosednutí konektoru jak má. Stačí vzít špendlík a při VYPNUTYM telefonu zkusit bordýlek vyšťourat a vyfoukat ven. Při vypnutým proto, aby při čištění nabíjecího konektoru nedošlo ke zkratu.