» Poradna » TV, audio a video

Sluchátka se z ničeho nic ztišily

Zdravím, mám sluchátka, obyč drátové od xiaomi za asi 300Kč, dneska ráno sluchátka jely v pohodě, hlasitost a vše bylo ok, cca za dvě hodky jsem si je zpátky nasadil (celou dobu byly na stole) a z ničeho nic hrajou strašně potichu, kabel není nějak viditelně poškozený, nejsou špinavé. Potichu hrají i na PC, zkoušel jsem také iPhone a Samsung a hlasitost je všude stejná. Kde může být problém ?

Odpovědi na otázku

Opravdu nemáš ušní maz zaseknutý v tom sluchátku, jakoby přímo na té mřížce? Mě se tohle stalo u airpodů, ale tam potichu hrálo jen jedno, musel jsem to vysát vysavačem.

Opravdu ne, vyndal jsem i to sítko a je to uvnitř krásně čisté.

Asi jsi z nich uz ohluchnul

Vidíš, to mě nenapadlo, ale tím pádem neslyším jenom jak si nasadím ty od Xiaomi

Zkus zahýbat kabely, zda to bude mít nějaký vliv. Kabel nemusí být viditelně poškozený i když je už zničený, ale bývá tam alespoň nějaké přechodové období, kdy to střídavě dobře hraje a blbne.

Hele tohle jsem taky zkoušel, a bohužel žádný náznak zlepšení.

Tak reklamace nebo elektroodpad. Podle stavu záruky.

Nejspíš to tak vypadá, ale jak to, že se to stalo, to je to, co mně vrtá hlavou.

Stát se to může velmi snadno, prostě se poruší třeba jen společný drát obou sluchátek (zem), takže sluchátka začnou hrát mono a jen rozdílový signál mezi pravým a levým kanálem. Takže velmi tiše. To je hned.

Díky za vysvětlení

Mě se stává, že sám android mi po nějakém čase nastaví nižší hlasitost a já musím odemknout telefon a odklepnout upozornění. Stává se mi to jak u sluchátek od sony, tak lamaxu. Takže značkou to nebude. Případně jde když si na mobilu zapneš vývojářské prostředí, tak přidat maximální hlasitost.