Sluchátka s mikrofonem

Zdravím chci headset k pc, ale nemůžu se rozhodnout jaké koupit. Chci kvalitní zvuk mikrofonu abych nezněla jako robot. Nevíte někdo prosím o nějakých, které jsou dobré? Cenová relace do 1500,- Kč. je kvalitnější zvuk mikrofonu když jsou sluchátka propojeny přes usb nebo je to úplně jedno? Díky moc.

Odpovědi na otázku

Usb je rozhodně kvalitnější, třeba krakeny od razeru za 2k, ale nema mikrofon. Ale zatim sem nevidel headset s usb, takze to asi bude trochu problem. Ale mam headset od trustu za 3 stovky a slouzi v pohode, takze zalezi na zkusenosti, a pokud ty taky nemas tak pomuzou recenze.

já bych usb headset naopak rozhodně nebral - nedá se to pak použít na ničem jiném než na PC a stačí aktualizace Windows a přestane to fungovat - zrovna v souvislosti s Win10 tu lidi často nadávali.Kvalita mikrofonu nezávisí na usb, ale co tam dají za mikrofon. V téhle cenové relaci se podle mne kvalita mikrofonu nijak lišit nebude - tam je to o značce a taky kvalitě sluchátek.Jde taky o to, kde tazatelka zní "jako robot" - jestli stejně tak zní např. když si nahraje přes Audacity zvuk přímo, nebo jestli jde o konkrétní aplikaci typu Skype - tam to může být o té aplikaci, nikoliv o tom, co leze z mikrofonu.

A mohu se zeptat, jaké sluchátka by jsi přímo doporučil, jak v té cenové relaci do 1500,- Kč, tak nějaké kvalitní ve vyšší cenové relaci?

Já headset nepoužívám, ale se sluchátky mám dlouhodobě dobré zkušenosti se značkou Koss, tak bych asi vzal:KOSS HQ/2 HQ/2 (doživotní) 1 399 Kčhttps://www.czc.cz/koss-hq-2/193121/produktkde je navíc tzv. doživotní záruka - když třeba ulomíš mikrofon nebo tak, tak ti to za paušální poplatek 50 Kč opraví nebo vymění za nová sluchátka.Jinak se značkou Sennheiser taky podle mne nešlápneš vedle.

jo, ale nejdřív zkus ten test nahraného zvuku, jak jsem psal.