» Poradna » Notebooky

Sluchátka s mikrofonem do notebooku.

Zdravím,koupila jsem si sluchátka s mikrofonem na jack. Chci je zapojit do notebooku, koupila jsem si k tomu i konektor, jenomže když to zapojím tak mi skrz to fungují jen sluchátka, mikrofon nic. Sluchátka i mikrofon fugují, zkoušela jsem v počítači. Ale v notebooku nic. Prosím o pomoc.Děkuji

Odpovědi na otázku

Dobrý den,tak zkuste změnit v ovládacích panelech zdroj mikrofonu.

tam mi to vůbec nenačte, že je nějaký připojený. Ale to ani u sluchátek se mi neukáže, to se prostě automaticky přepne.

mám tam ten mikrofon stereo a ten základní.

"koupila jsem si k tomu i konektor"Mozes dat odkaz na ten konektor (predajca, vyrobca) ?

Může být někde problém s tím konektorem. Nemám s těmito konektory zkušenosti, ale možná to bude něco v notebooku, když Vám to v PC fungovalo.

Rozumím tomu tak, že jste si koupila sluchátka, která mají dva Jack konektory. Jeden pro samotná spuchátka a druhý pro mikrofon. Na notebooku máte jen jeden jack vstup a věříte že do něj mají jít zapojit sluchátka i s mikrofonem a má to fungovat. Otázka je, jak jste přišla k přesvědčení, že do toho jacka na notebooku mají mít připojit sluchátka i s mikrofonem. Má tam u té díry piktogram mikrofonu? Nebo je tgo napsané v návodu, nebo jste jen slyšela že u některých notebooků to tak je a řekla jste si že to je i tento případ, nebo vám tam jiná sluchátka s mikrofonem fungují správně? Může být že ta díra je fakt pro sluchátka i s mikrofonem a nebo taky jen pro sluchátka a mikrofon analogovou cestou prostě do vašeho notebooku připojit nejde. Nebo taky může být tato redukce zapojená opačně. Oni se totiž skoro všichni výrobci dohodli, že když bude mikrofon sloučástí sluchátek, bude mít jack čtyři póly a to v pořadí od špičky. Levé sluchátko, Pravé sluchátko, Mikrofon, Společný (minus) pól. Pak se do toho vložil apple (dajž mu bohové věčnou přesdržku) a jako vždycky vymyslel něco jiného, což v rámci existence jednoho jacku moc nejde a tak alespoň přehodil společný pól a mikrofon, aby se odlišoval. Bohužel mnoho dalších výrobců vyměklo a začali přecházet postupně na tento způsob, takže tady teď běhají po světě dvě verze zapojení čtyřpólových jacků. A pokud máte v notebooku opačnou než jakou má ta redukce, nebude vám to fungovat, i kdyby náhodou váš notebook podporoval sluchátka s mikrofonem v jedné díře.

Aha... dobře, moc děkuju, za vysvětlení.