» Poradna » Mobily

Sluchátka s ANC pro cestování

Dobrý den přátelé,nedávno se se mnou rozloučila moje sluchátka ještě z dob školních, a tak se teď poohlížím po nových. Při té příležitosti bych se rád podíval i na některé dražší modely s potlačením hluku, jelikož často jezdím vlakem.Nejsem žádný audiofil, rozdíl mezi hodně kvalitní hudbou a strašně kvalitní hudbou nepoznám. Při prvním prohledání možností jsem narazil na dvojku Bose ANC 700 a Sony WH-1000XM3, které jsou cenou i vlastnostmi podobné, osobně bych ale šel spíš do těch od Sony. Ale např. Sony nabízí např. WH-XB900N, které také disponují potlačením hluku, údajně ale horším než XM3.Ptal jsem se i pár přátel a jeden z nich zmínil i to, že XM3 jsou na trhu už rok, a že možná brzy vyjde nový model.Jaká sluchátka si myslíte, že by mi vyhovovala? Má cenu investovat do XM3, nebo pro mě, jakožto ne-audiofila, stačí něco levnějšího? Je mezi levným a drahým ANC nějaký rozdíl? Má cenu na cokoliv čekat?

Odpovědi na otázku

Ja osobne mam Bose QC15 a vicemene k nim nemam vyhrad, vyjma ne prilis kvalitni umele kuze, ktera se casem zacne loupat. Kazdopadne ja je mam do letadla kvuli tichu, takze neresim audiofilske zalezitosti.

Zdravím, dřív jsem měl lamax blaze, ale teď nedávno jsme si koupil sony wh-ch700n. Jsou sice o půlku levnější než ty sony co cheš ty, ale mají taky potlačení okolního hluku a je to znát. Jezdím taky vlakem a když to zapneš, tak ho skoro neslyšíš. Samozřejmě pak je to nevýhoda třeba ve městě. Tam je to lepší vypnout. Sluchátka jsou pohodlná a hrajou dobře, takže bych klidně bych ty sony zkusil.

Mam WH-1000XM2 tj. predchozi generaci, a musim rict ANC je super i ve meste, dulezite hluky (napr. sirena) projdou, zbytek je utlumen. Samozrejme to pak chce vetsi davku obezretnosti a sledovani okoli...

Na ten pohyb ve městě s touto funkcí musí být člověk zvyklý, stejně jako i s normálními sluchátky. Je lepší se podívat víckrát než se nechat srazit. Jenom pořád nechápu jak to funguje

Ahoj, doporučuji tuto recenzi sluchátek: https://www.youtube.com/watch