» Poradna » Windows (a jiné OS)

Sluchátka nefungují ve Win 10

Spíš... většinou nefungují. Občas připojím a vše ok, jindy vůbec. Když si otevřu Volume mixer, vidím že hudba hraje, ale já ji neslyším. Občas pomůže restart, občas pomůže spustit jiný přehrávač. Občas nepomůže vůbec nic. Mezi playback devices mám jen jednu položku Spekers/HeadphonesUž jsem prošel asi 12 vláken a návodů... nic nepomohlo, nicméně lidi tam často mívají víc položek, než jen tuto jednu.Co ještě dodat. Mám notebook HP Probook, má jen jeden input na sluchátka i s mikrofonem. Jediná sluchátka mám applovská co byly k iPhonu. Zvukárna je tam Realtek s nejnovějšími ovladači. Když kliknu na sound test, tak slyším normální zacinkání, ale to je tak všechno co kdy slyším, kromě testu zvuku nic jiného nehraje.Díky za radu. Kdybych mohl situaci ještě nějak upřesnit, dejte vědět jak.

Odpovědi na otázku

Peklotek + Jablíčka + W10 => katastrofa. Co s tím?Pořiď sluchátka plně kompatibilní s W10.Stávající používej jen s Jablíčkama.Btw:Používáš nehotový OS => musíš být připraven, že tam nefunguje vše perfektně. V podstatě jsi betatester pro MS.

BTW:Asi tak nehotový nebude, že já ani nikdo z mého okolí, komu jsem dělal čisté instalace, s 10 zatím problém nemá...

MS Ti bude velmi vděčný, že jsi nalákal tolik betatesterů! Třeba dokonce dostaneš licenci zdarma.

A don't worry, pořád v tom pokračuji, zatím relativně úspěšně.

Je tam stale dost chyb. Par lidi z meho okoli uz na ne narazilo. A nektere jsou dost komicke..

skús tie sluchadlá trocha povytiahnúť, je možné že sa ti nedotýkajú správne kontakty. toto obvykle funguje ak zapájaš slúchadlá s mikrofónom na klasický výstup bez mikrofónu. treba vložiť tak pol milimetra od plného vloženia, môže to fungovať aj v tvojom prípade.je možné, že apple si na sluchadlách prehodil usporiadavanie koncovky a tvoja zvukovka to nevie kompenzovať. toto občas výrobca spraví, aby znemožnil pouzitie iných než svojich slúchadiel (aspoň v minulosti boli podobné prípady).prípadne ak máš možnosť vyskúšať redukciu čo delí onen vstup na sluchadlá a mikrofón zvlášť. potom ich pripoj len na výstup.alebo si kúp nejaké nové slúchadlá za pár stoviek, ak by nič nepomohlo. za lacný peniaz sa mi osvedčili skullcandy inkd 2.0. tie od applu mám ako rezervné, pač mi nesedia dobre, na maxime sú pomerne tiché a okrem toho, že počujem okolie, tak aj okolie počuje mňa...

ale keď ti občas hrali, skús sa pohrať s konektorom, nezasunúť ho na max a hľadať správnu polohu. je možné, že vo chvíľach, keď fungoval zvuk, si ho tam nemal na doraz.

Ne, tím kontaktem to skoro určitě není. Např už proto, že občas začala hrát po restartu, aniž by se s čímkolik fyzicky manipulovalo

mám dojem, že sluchátka k iphonu maj jiné zapojení než klasická normální sluchátka. A i kdyby ne, tak sluchátka k telefonům mají obvykle i vestavěný mikrofon, tj. na jacku o kontakt víc, takže v klasickém sluchátkovém výstupu nemusí fungovat.

To by mohlo být ono... takže si patrně s těmito sluchadlami nic na ntb neposlechnu. Smutné.

teraz som skúšal apple sluchadlá. keď sú zapojené na normálny výstup (nie kombinovaný s mikrofónom) tak fungujú bez problému. sprav si kratučký káblik ktorý končí štandardným adaptérom a bude to fungovať.

Tak všechno je jinak. Už jsem to skoro odepsal, že prostě apple sluchadla s mým HP ntb, který mám jen jeden otvor pro mic + sluchadla prostě fungovat nebudou.Naštěstí jsem ale vyhrabal jedna starší sluchátka, Canyonky bez mikrofonu a stejný problém. Jinde hrají na mém ntb, ne.Moudré hlavy, pomozte mi to rozlousknout!

aha tak to je iný problém už. je možné, že odchádza samotná zvukovka. ak nepomôže úplné odstranenie ovládačov/reinstall, prípadne zvuk blbne aj v nejakom live linux distre, tak máš istotu vadnej zvukovky. v tom prípade asi budeš musieť kúpiť nejakú externú

Tak já mám uplně ten stejný problém i ten stejný noťas, mám doma asi 4 sluchadla a dělá to u všech. Začalo to při aktualizaci tak půl roku nazpátek. Jak já ty win 10 nesnáším, při každé aktualizaci se něco vysere....