» Poradna » Mobily

Sluchátka na poslech hudby

Zdravím. Chtěl jsem si pořídit sluchátka na poslech hudby. Vzhledem k tomu, že poslouchám metal a vážnou hudbu, tak mi jde dost o kvalitu zvuku. Pecky nebo špunty nechci, protože jednak pochybuji o tom, že se v těchto kategoriích dají sehnat kvalitní sluchátka a navíc mi v uchu nejsou příjemné.

Odpovědi na otázku

Ahoj věř nebo ne i špunty mají svojí kategorii kvality,,,https://www.audigo.cz/Sluchatka/Profesionalni/A... třeba a nebo X s cenovkami samozřejmě někde jinde než Alzátka :)))neuvedl si cenu, a hlavně na čem budeš poslouchat ? jestli na mobilu nebo realteku :))

poslouchat budu na notebooku, v případě cest na mobilu a časem bych asi investoval do mp3 přehrávače

Počkej zdroj zvuku se nemyslí jako NB nebo PC ale třeba, zvukovka, zesilovač, dac, atď, cenu si nenapsal takže chceš sluchátka za litr nebo třeba za 20 ?

za 20000 určitě ne, ale viděl jsem sluchátka za 4000 a pak jsem viděl sluchátka za 1200 a taky u nich nebyly špatné recenze, ale moc se neorientuji v tom, jak moc se liší kvality v jakých cenových relacích

Takhle sluchátka se liší podle hodně věcí a na recenze nekoukej i sluchátka za 200,- kč budou mít dobrá recenze,,, jestli hledáš opravdu kvalitu,,,Tak Beyerdynamic nebo Sennheiser,,,Počítej že sluchátka s cenovkami kolem 4-5 tisíc ti už žádný mobil na světě nerozehraje a na běžném výstupu od PC budeš mít pocit že sou to sluchátka fakt za těch 200,- kč :)))Takže jestli chceš sluchátka do 4-5 tisíc tak si připrav další 3-4 tisíce na zdroj zvuku,,,, připojíš to do USB a je klid o zvuk se bude starat krabička a sluchátka dáš do ní,,,

pokud jsi z Prahy, tak si zajdi např. sem:http://www.cinema-shop.cz/s mobilem s písničkama, popiš jim, co zhruba chceš a případné adepty vyzkoušej.Osobně mám třeba vyzkoušená tahle sluchátka:http://www.cinema-shop.cz/koss-pro-dj-100-sluchatka... a jsou fajn a navíc se zdají být celkem uzpůsobená na tahání venku.

Pokud chces kvalitnejsi sluchatka nezapomen dokoupit i odpovidajici zvukovou kartu. Ty zakladni integrovane jsou casto rozeznatelne "kvalitou" i na sluchatkach pod 500 Kc.

v mobilu a v notebooku často bývají integrované karty, ani moje zařízení nejsou vyjímkou, ale když si budu později doukupovat mp3 přehrávač, tak kvalita zvuku bude paramatr číslo 1

MP3 přehrávač a kvalita zvuku? Hmm, hmm...

tak něco jako FiiO X1 by už mohlo být lepší než telefon. Ono na cesty to stejně nemá smysl až tak hrotit, protože v busu/vlaku apod. stejně nebude ideální prostředí na poslech hifi

Tak na cesty o tom ani bumtarata, tam stačí stáhnuté 192, stejně je to poslech jen na pozadí. Na zážitkový poslech hudby musí být klid, pohoda a kvalita s pořádným zdrojem.

Tohle je asi nejlevnější možný kvalitní přehrávač :) Jasně, že ve vlaku to většinou nemá smysl hrotit, ale když si člověk jde zaběhat někam do lesa nebo jen tak na procházku s hudbou, tak tam ten rozdíl poznat je.

chceš to na poslech domů nebo na tahání ven? Jaký bude zdroj zvuku?

jeslti zdrojem myslíš kvalitu zdroje, tak používám flac (pokud není k dispozici, tak se snažím aspoň 320 kbps)

Myslíš FLac s ulož to ? Nebo třeba Flac - Michael Jackson DR18 24 bit, 96000 Khz 3000 kpbs ? žádný vinil rip a další ripované srač,ky

Dost se to liší, snažím se stahovat co nejkvalitnější písničky, ale někdy prostě nejsou k dispozici a tak musím brát občas to, co je. Od jedné amatérské kapely mám dokonce písničku s kvalitou 32 kbps (z jejich stránek nebo bandzone), protože si lepší nahrávku nemohli dovolit.

nejen vlastní soubor, ale jestli do bude z mobilu, notesu nebo hifi zesíku Osobně bych se mrknul na značky jako AKG, Koss nebo Beyerdynamic.Na venkovní/cestovní použití bych vzal něco od Koss s doživotní zárukou - je celkem pruda, když se ti u oblíbených sluchátek po pár letech ulomí držák mušle a nikdo ti to nechce opravit...

Zobrat notebook do predajne, kde je toho vela na vyber a vybrat tie, ktore ti budu vyhovovat. Tak budes mat istotu, ze vyberies lepsie ako akekolvek doporucenie.

Chceš-li mít požitek z hudby co posloucháš, / taky mám tvůj žánr/ dej vědět na mail...hhelmmar@gmail.com ...po zavedení MP3 jsem šel dál a sluchátek už měl hodně, rád ti sdělím moje zkušenosti / a diskografii - rock, metal, i vážná hudba / Nyní zkouším Mitchell a Johnson MJ1 oproti Sony WH 1000XM2 F.