» Poradna » Ostatní

Sluchatka kolem 1000Kč

Zdravím, chtěl byh se zeptat jake sluchatka na hraní her tak mírně přes 1000Kč.Chtěl bych především trošičku "prostorový" zvuk (abyh poznal zhruba z kama se blíží nepřítel), pohodlné, mírně lepší kvalitu.Uvažoval jsem o surround sluchátkách,ale moc kladný ohlas na ně není.děkuju všem, každá rada dobrá

Odpovědi na otázku

Jj prostorovy sluchatka nedoporucuji to uz radsi bednicky...Jinak co se tyce sluchatek tak doporucuji si priplatit http://www.audioexpert.cz/prenosna-sluchatka/koss-p... a za sumu kolem 2000 kc dostanes asi nejkvalitnejsi sluchatka ktere jsou k dispozici..

Chtel jsi rict nejkvalitnejsi sluchatka v dane CENOVE kategorii ne?  Samozrejme, ze jsou i lepsi, ale drazsi. Jinak na prostorova sluchatka se vyprdni. Pokud budes mit sluchadla s kvalitnim cistym a jasnym zvukem, tak uslysis skvele protivnika i bez prostorovych udelatek. Kdyz budes chtit presto vetsi nez normalni prostorovost, je lepsi toho dosahnout nastavenim zvukovky nez sluchatkama. Ve vysledku ale nekvalitnim sluchatkum nepomuzou ani prostorove efekty a u kvalitnich staci standardni prostorovost. Necekej,ze nejakymi efekty pro krasu ziskas vetsi prevahu ve hrach.

jj, Koos mám doma a neměnil bych.navíc je bezva doživotní záruka a funguje.

přepsal jsem se - Koss

Sennheiser PX100 (ale ja mam Kossy).

Zkus Koss Sporta Pro. Hrají prakticky stejně dobře, jako vychvalované Porty, dají se ale koupit kolem 1500 Kč.

Udajne Sporty vic basuji nez Porty, coz by nekomu mohlo vadit vzhledem k tomu, ze uz Porty jsou lehce nabasovane... Sporty jsem ale neslysel, rikam jen z doslechu.

Sporty a Porty pouzivaji identicke menice. Slysel jsem oboje, zni stejne. Ale nejsem netopyr, mozna tu nejaky audiofil bude vedet vic. Je pravda ze jsou levnejsi.

Take o tom vim, ze  pouzivaji stejne menice. Presto jsem od nekolika lidi slysel, ze hraji lehce odlisne. Nevim, nevyzkousel jsem, ale u otevrenych sluchatek by mohl teoreticky ovlivnit zvuk i samotny tvar uchytu menice. Je to ale jen moje domnenka.

Nejsou stejne - rozebral sem, videl sem...

Kup Porta pro, tim opravdu nic nezkazis...

Rozdil mezi klasickymi stereo sluchatky a prostorovymi nepoznas. Sam mam doma oboji, tak vim o cem mluvim. Jediny rozdil jev tom, ze pri poslechu hudby maji ty stereo sluchatka mnohem lepsi zvuk. Pokud ale neposlouchas hudbu, tak je jedno zda koupis prostorova nebo stereo sluchatka. Samozrejme si to chce je nekde poslechnout a taky zalezi na tom, jak pohodove sedi na hlave.Ja zkousel prostorova Teac - ty nesedeli vubec (ale tobe treba sedet mohou) a nakonec jsem sel do Trust sluchatek, ty sedi dobre, ale zpocatku nez se nejak roztahly, jsem je vydrzel mit nahlave maximalne hodinu, protoze pak me zacali bolet usi (moc to na ne tlacilo).

Právě jsem se díval na ty Sennheiser PX100. Vypadají celkem slušně a za ty peníze...

Osobne pouzivam uz rok priestorove Trust. Nemozem porovnat s Koss alebo inymi skvelymi stereo znackami. Kedze pises priamo o hrani hier, jednoznacne odporucam nejake 3d. Trusty su podla mna dobre (a urcite niesu drahe) aj ked mas niekedy problem rozlisit ci zvuk prichadza spredu alebo zboku. Taktiez ovladaniu hlasitosti jednotlivych kanalov na kabliku je podla nedokonale (ovladacie prvky su nachylne na samovolne prestavenie ked nimi zavadis o hranu stola napriklad). Na hlave mi sedia perfektne ani si neuvedomujem ze ich mam (ale to je asi individualne). Osobne by som si radsej priplatil a AK existuju nejake dokonalejsie 3d sluchatka tak by som investoval. Rozdiel oproti stereu je pocutelny. D3, BF2, COD2 sa ti odvdacia (hlavne subwuferovy efekt pri bombardovani v BF2 je ... dramaticky). Ak chces vsak prevazne pocuvat hudbu kup si nieco ine (v tej cenovej relacii to bude urcite kvalitnejsie)

"Rozdiel oproti stereu je pocutelny"Uz jsem to psal jednou, protoze ty Trusty taky mam a nestezuju si, ale tahla veta pravdiva neni. Zalezi co mas za sterea. Ja mam sterea od Philipsu, staly cca 1400,- a rozdil v Trustech a Philipsech neslysim.

nepocujes rozdiel v 5.1 prostredi medzi trust a phillips??? Nuz to je mozne. Ked si vsak precitas lubovolnu recenziu na 3d trusty dozvies sa ze nielen ja pocuju rozdiel napriklad pri COD.

Rikej si co chces, ale 5.1 sluchatkum ja rikam pseudo 5.1. Proste na tom malym prostoru, co mas za uchem, moc prostoroveho zvuku neudelas. A spickova stereo sluchatka dokazi kolikrat nemozne.Ale abych tu nekoho nematnul, prostorova sluchatka jsou kolikrat levnejsi nez sterea v te same kvalite, takze se vyplati.Skutecny 5.1 zvuk se ale da vyvodit jen z kvalitnich a dobre rozmistenych repro. To si ale mi, co nemame vlastni vilu muzeme dovolit jen obcas, aby sousedi moc nenedavali.

samozrejme ze s repro sa to neda porovnavat. Autor otazky sa pytal na sluchatka preto som v meritku repro vobec neuvazoval. Ano je to pseudo 5.1 to je pravda, ale podla mna je to viac 5.1 ako stereo sluchatka :)))) No a porovnanie jednotlivych 3d medzi sebou som nikde necital. Zalman, Medusa, Trust, Genius ... ktore su najlepsie? Neviem, mam trust a som s nimi spokojny (urcite si viem predstavit aj lepsie - a kedze tiez nemam vilu ... lepsie sluchatka :)) )

Teac se mi nelibili a Geniusy jsou obslehnuty Trusty.Cetl jsem dve vyborne recenze na Zalmany, ale staly moc, tak jsem taky zvolil Trusty.

GENIUSY nejsou obslehnuty TRUST. Ale jedna se o identicka sluchatka ktere vyrabi jedna tovarna v cine a jen na ne da jine plasty aby se odlisily znacky.

Jo jeste ty GENIUSY jsem slysel a NIKDY bych je nevimenil za svoje KOSSy.

Minulý rok jsem koupil KOSS za 1000,- ale typ už nevím. DOcela dobrý. Hraji s ním za Rusy Blitzkrieg a vyháním ty fašistický - německý svině zpět do říše.