» Poradna » Mobily

Sluchátka drátová X bezdrátová

Ahoj, sháním nová sluchátka. Našel by se tu někdo hodný kdo by dokázal dát dohromady, které jsou lepší? Plusy mínusy atd.. Jakékoliv obecné rady. Sluchátka by měli být náhlavní. Děkuju moc

Odpovědi na otázku

Chybi to nejdulezitejsi, cenova relace, zpusob pouzivani (domaci poslech, sluchatka na cestovani), zdroj z jakeho budes prehravat

No cenově tak do 3 tisíc, ale to je fakt maximum :). To téma je fajn, ale 3 roky už mi přijdou dost a určitě už se leccos změnilo.

Řešil jsem to, a skončil u bezdrátových.Bezdrátová sluchátka mají spoustu nevýhod. Musíte je nabíjet => omezená životnost baterie. Bluetooth u těch čínských šmejdů (zdravím Lamax) nefunguje ideálně, stačí dojít na volné prostranství bez možnosti odrazu o čelo domu, a signál z kapsy na krk byl fuč. Jakmile mi nebylo líto dát do toho 6kKč, tak už to funguje i přes 3 zdi. Cena oproti stejných drátovým sluchátkům je vyšší, v mém případě asi o 30%.Výhody má dvě. Nemáte kabel, a nemáte konektor, který byste mohl ulomit.

U bezdrátů mi ZÁSADNĚ vadí vyšší šum při domácím poslechu kvalitních záznamů, což je dáno koncovým zesilovačem (nízké napájecí napětí od 1,5V do 3V = horší odtup signálu od šumu).

zkuste ty nový zázračný Audiotechniky ... jsou teda dost mastný

Prvni krok byl prechod na bezdraty, nasledne na bezdrady s aktivnim potlacenim hluku. Jo pravda to se pohybujeme na nasobku 3 000Kc, ale zase na druhou stranu to pohodli a klid je k nezaplaceni.Nemate kabel, nemate konektor, neni potreba zvysovat hlasitos pro potlaceni okolniho hluku (i oproti uzavrenym sluchatkum znatelny rozdil).

Problém je v ceně.Cena bezdrátových = cena drátových + cena bezdrátového přenosu. Vysvětlení: Např. za 2000 Kč dostaneš drátová sluchátka určité (slušné) kvality.Za stejných 2000 Kč koupíš bezdrátová, kde ale je cca 1500 Kč za ten "bezdrát" a zbytek 500 Kč za podprůměrná sluchátka. A podle toho to taky bude "hrát"....--------------------------Závěr: Pokud chceš bezdrátová ve stejné kvalitě jako jsou ty drátová za 2000 Kč, musíš dát aspoň cca 4000 Kč. Tak to prostě je a neuděláš s tím nic - buď kvalita nebo pohodlí nebo obojí, ale za výrazně vyšší cenu.--------------------------P.S. A čím do vyšších kvalitativních vod míříme, tím je rozdíl větší. Příklad:Za cca 7 - 8000 Kč lze koupit slušná drátová sluchátka (Sennheiser, Koss, Beyerdynamic).Ale za bezdrátová sluchátka stejné zvukové kategorie dáme klidně třicítku....

Já teda zase nejsem audiofil ne, že bych se spokojila s čímkoliv, ale sluchátka za 5tis jsou pro mě už asi fakt zbytečné :).

Tak si prostě nějaká kup a vyzkoušej. Pokud to koupíš v nějakém eshopu, můžeš to do 14 dnů vrátit a koupit něco jiného. Ono totiž co vyhovuje jednomu, to druhému nemusí. Nejen že má každý jiný tvar hlavy, takže to, co jednomu sedí perfektně, druhému způsobuje nesnesitelnou bolest uší po 10 minutách, ale i sluch má každý jiný.

Dám ti jeden konkrétní tip, protože když jsem je koupil byl jsem nadšený, za ty prachy. AKG Y50Zvuk za ty prachy slušný, jen osobně jsem měl problém po cca 3-4hod na hlavě. Kdy mě začal tlačit hlavový most, ale to bude velmi individuální.

Děkuju, teď jsem narazila na nějaké sluchátka od lamax, tak je zkusím a uvidím.

Náhodou někdo zkušenost s nima?? ;)

Které?

Muse, ještě na ně nikde nejsou moc recenze tak zkouším jestli nááhodou je někdo nemá.

Jo tak ty ani neznám. Já od nich mám sluchátka, ale už je to nějaký ten rok zpět :)

Ale jako pořád jsou dobrý :)

Díky, mě se líbí tak je zkusím.