» Poradna » Mobily

Sluchatka 7.1

Ahoj. Pořídil jsem si tyto sluchátka, po několikrát odešlých levnějších. Nevím jestli se nedali pořídit lepší, ale já jsem s nimi spokojen.Ale mám takovou otázku ohledně virtualizace. Pakliže mám film s audiem 7.1 - mám jí zapnout nebo jí mám nechat vyplou a stejně to bude běžet prostorově? Mám i pocitově lepší pocit, když je vyplá. Se zaplou mám pocit, že to moc nefunguje. Ale je to jen můj pocit. Stejný dotaz ohledně audia v 5.1... V CZ jich je víc, než 7.1Co se týká her - hraji BF4. Mám v nastavení audia sluchátka, surround. Virtualizace zaplá, DTS X, first person shooter. Všechno je nastaveno správně? Nebo mám ještě někde něco nastavit? Díky moc.

Odpovědi na otázku

zabudol si uviesť, ktoré máš.ale stejne, pokiaľ je film 7.1 a ty máš slúchadlá tak film sa prehráva stereo a je jedno či je na nich napísané 7.1 alebo 368768.676tie slúchadlá majú len dva meniče, všetko ostatné je rádoby virtualizácia ktorá simuluje priestor. o kvalite virtualizácie si sa sám presvedčil keď si ju vypol.

Co takhle udržet jeden nick (ikdyz Jan = Honza) a nezakládat duplicitně témata? Poradna je zdarma tak nečekejte ihned insta odpověď, během 1 dne zaslat stejný dotaz pod jiným nickem...

Nebylo by nejlepší si ty efekty nastavit podle toho jak se ti výsledný zvuk, který vychází ze sluchátek, líbí než řešit nějaké nesmysly ve stylu "správné nastavení"? Ono totiž to "správné nastavení" je většinou pro každého uživatele jiné a záleží čistě na pocitu jak se uživateli ten výsledný zvuk líbí...

Jedná se o sluchátka Logitech G633. Jde mi spíš o to, jestli tam pokud mám vyplou virtualizaci, tak jestli do těch sluchátek jde 7.1, 5.1. Bez té virtualizace je zvuk lepší a právě mi přijde, že tam je ten prostorový efekt slyšet i tak.. Vím, že duplicitní témata, by se neměla psát, nicméně tam mi nikdo neodpověděl a tady už jo.

7.1 hovorí o 7 reproduktoroch (2x front, 1x center, 2x back a 2x surround) a jednom subwoofere. do slúchadiel ti v žiadnom prípade nejde priestorový "7.1" zvuk ale stereo. s virtualizáciou, či bez, stále je to obyčajné stereo.ten "7.1" surround je len výplodom virtualizácie a marketingového oddelenia.tvoje slúchadlá vždy boli, sú a budú len stereo a 7.1 ani 5.1 ani 15646.8541 do nich nikdy nepôjde.ak máš vypnutú virtualizáciu tak zvuk ide bez úprav rovno zo zdroja. ak zapneš virtualizáciu, zvuk sa rozhodí na 7 virtuálnych reproduktorov a zápätí sa na virtuálny mikrofón nahrá a ďalej pokračuje ako klasický stereo záznam.