» Poradna » Ostatní

Sluchátka - prostorový zvuk

Zdravím...Nedávno jsem si koupil nový větší SSD, na který jsem nově čistě nainstaloval Win 10.Mám takový problém, nefunguje mi ve sluchátcích prostorový zvuk, nefunguje ani "Realtek audio console"... všechny ovladače jsou aktuální, včetně realteku. Píše mi to "Nelze se připojit ke službě RPC".Dřív mi šlo vše bezproblému se stejnými sluchátky, audio console šla, vše OK... Teď nefunguje prostorový zvuk, tudíž ani "nejde" hrát žádná hra, protože zvuk se nedá poslouchat - blbne, neslyším kroky nic, tak jak bych měl.Zkoušel jsem hledat něco na googlu, nepomohlo.Nevěděl by někdo, čím to může být? Díky.

Odpovědi na otázku

Nainstaluj origo ovladač zvukovky (teď tam máš generický MS nedodělek který má jenom základní funkčnost). A na jeho "stáří" nekoukej, zásadní je přece funkčnost.Až bude vše fungovat, zakaž autom. aktualizaci ovladačů - jinak bude ten origo opět nahrazen tím generickým...

Píšu, mám aktuální všechny drivery, včetně nejnovějších Realtek ovladačů... zkoušel jsem starší, problém stejný.Nechápu, co s tím je... jednak když dám WIN+R -> mmsys.cpl -> vlastnosti -> Prostorový zvuk - napíše to, Při pokusu o zapnutí prostorového zvuku se něco pokazilo...A v tom realtek audio console - nelze se připojit ke službě RPC (jelikož mám desku od MSI, která má něco jak audio-boost, tak by tam měl být nějaký ovládací panel zvuku, dřív to šlo, celkem se to hodí)

Realtek console už jde, ale stále nejde prostorový zvuk - který nemohu zapnout... všechny drivery aktuální, ale nemohu to zapnout... :/

Nainstaluj ne nejnovější, ale ten, který výrobce dodával v čase, kdy dal zvukovku na trh. Nejnovější neznamená automaticky nejlepší.

Zkoušel jsem i starší, nic to nemění.Měl jsem nejnovější drivery v min. winu a šlo to bez problému... tento problém mám až po tom, co jsem instaloval Win na nový SSD.Nemohu vybrat žádný formát prostorového zvuku, nic... https://ctrlv.cz/sKmCNení nějaká možnost, jak by se dal prostorový zvuk zapnout přes registry, nebo tak?

Fixed...V usnadnění přístupu -> Zvuk je "monofonní zvuk", z neznámého důvodu to bylo zaplé, i když jsem to hned první den vypnul (prohledával jsem všechna nastavení, cíleně jsem to nehledal, ani jsem o tom nevěděl... až teď po pár hodinách hledání na YT / googlu jsem to našel)

Jen pro kontrolu, posledni verze je (HDA) R2.8x (8688.1) WHQLhttps://ftp.station-drivers.com/index.phpRozdil medzi HDA a UDA - https://forums.mydigitallife.net/threads/update-realtek-hi...

P.S. Realtek Audio Console praveze vyzaduje UAD ovladace, jelikoz je to UWP.https://www.tenforums.com/sound-audio/121801-realte...