» Poradna » Windows (a jiné OS)

Složka install ve win XP

Zdravím všechny.Mám tu win XP sp3 a potřebuji to trochu pročistit.Je tu jedna velká složka přímo na disku a jmenuje se install.V ní je hromady složek s exe soubory a vypadá to jako prostě instalační soubory jakých si programů.Ptám se jestli to můžu smazat.Podle mě ano protože podle mě se sem jen ukládají instalační balíčky růzbých blbostí.Ale radši se zeptám než pak litovat. Díky

Odpovědi na otázku

Ano, můžeš. Není to složka systému. Až budeš něco s těchto instalaček potřebovat, tak si hlavně pamatuj, že jsi je vymazal.

Ano, v podstatě to tak je. Pokud však soubory odstraníš, mohou v budoucnu vzniknout jisté "potíže". Například nepůjde odinstalovat, opravit nebo aktualizovat určitý program.Proto doporučuji tyto soubory pouze přemístit na nějaké záložní médium. Pokud se v budoucnu objeví problém, stačí přísl. soubor nakopírovat zpět.

Přesně tak,sám mám zkušenosti s MS Office, který po vymazání (respektive pouze přesunutí) dělal problémy. Doporučuji přesunout na jiný disk pak udělat simlink. Vše bude šlapat a místo si uvolníš.

Tak děkuji smazal jsem jen to co jsem věděl že už potřebovat nebudu.Pc je po známém který ho měl na půdě.Je to pc z roku 2000 a mažu tu různé blbosti co tu jsou.V tom install tu jsou nějaké věci které jsou i k programům které v pc nejsou už 10 let třeba.Tak jsem je smazal ostatní tu nechám protože ani nevím k čemu jsou.

Pod složkou install většinou dávám ovladače chipsetu apod., takže až budeš přeinstalovávat XP, tak si drivery sežeň kde chceš (pokud nemáš CD) a u prastarých NTB to je většinou problém.

A co složka i386 ? někde jsem četl že je to jen sp2 k winxp a ten už potřebovat nebudu ....

Romány na pokračovanie čítaj do doby, až si rozdrbeš OS. Kúp si na WXP aspoň 120GiB disk, doklady so zložkami a programy inštaluj do sekretára, hneď vedľa porcelánového jeleňa. Alebo si nainštaluj W10 1511. W10 má čistá, po zbavení balastu, bloatware z dielne MS, apps, vyčistení tmp, zložky Download a winsxs, cca 9.5GiB. (Swap a Hiberfile nepočítam).

hele, začínáš si docela koledovat o to, že si rozdrbeš PC. Jak velký máš disk a co s tím PC hodláš dělat, že tě tak trápí, kolik zabírá Windows?

Adresář I386 obsahuje instalační soubory, ze kterých byl OS nainstalován na disk. V podstatě je můžeš smazat, ale problém nastane, pokud dojde k poškození některých souborů na disku. OS pak bude hledat adresář I386, ze kterého by chtěl obnovit poškozené soubory. Pokud adresář odstraníš, nedokáže soubory obnovit a bude třeba jej nasměrovat na instalační CD. Pokud bys chtěl provést čistou instalaci, stačí když nabootuješ do DOSu a vše, kromě I386 smažeš. Pak stačí spustit z disku soubor winnt.exe, který je v adresáři I386. ☺

Windows XP je mrtvý systém, nevidím dôvod radiť

Neméně kapitální hovadina jaksi z druhého břehu. Nic o tom nevíš.

pro surfovače a pařany možná...