» Poradna » Windows (a jiné OS)

Složka "Downloads" neodpovídá

Dobrý den, jak mohu zabránit, aby se mi složka "Downloads" přestala zavírat kdykoli se ji snažím otevřít? Když na ní kliknu, celý Správce souborů se vypne. Ani žádnou zprávu o chybě mi nenahlásí, jednoduše se vypne hned sekund poté. Ostatní složky se zdají být v pořádku.Problém se mi objevil dnes, když jsem si stáhl 10-15 GIFů ve WinRARu a extrahoval je do složky. V tu chvíli mi ještě složka Downloads jela, ale ta složka, ve které jsem měl GIFy, nešla otevřít. Tak jsem otevřel WinRAR, zkopíroval ty GIFy uvnitř a přesunul je do Downloads složky, která se mi hned poté zavřela... Od té doby se nemůžu dostat do stažených souborů.Jestli to nějak pomůže - když jsem odstraňoval tu extrahovanou složku, tak jsem dostal zprávu, že je "moc dlouhá" a musím ji vymazat ihned, místo aby skončila v koši.

Odpovědi na otázku

Zdravím, zkus jit do te složky třeba přes total commander a nebo v nouzovém režimu.

Zkusil jsem, bohužel beze změn... :/

Zkusil bych spustit kontrolu disku.

Zkusil jsem, pořád se ale nenačte. Ani přesměrování té složky na jiný disk se nezdá pomáhat.

Jen pro kontrolu bych se podíval přes autoruns co tam běží a zda tam není něco co tam nepatří.A určitě bych pustil jrt.exe https://www.bleepingcomputer.com/download/junkware-removal...

Děkuju, podívam se. Teď jsem se ještě dozvěděl, že by problém mohla působit příliš dlouhá cesta některého z GIFů. Windows limit je 256-260 znaků. Je způsob, jak ty soubory přejmenovat/odstranit bez toho, abych otevíral složku Stažené soubory?

No můžeš to zkusit v Revo Uninstaller v neobnovitelný výmaz,ale nevím zda to ve free verzi jde. Zadáš cestu k těm souborům a smažeš je.

Tak to nakonec stačilo přejmenovat/vymazat přímo ve WinRARu... Tak či tak, děkuji za pomoc.

Tak to bývá čím to pokazíš tím to i opravíš,ale WinRar už není co býval já raději používám 7zip.

Není dlouhá celá cesta?X:\Users\Dlouhy-uzivatel\Stažené soubory ...Přesměroval bych celou složku Downloads někam jinam ...

A nebo to smaž přes unlocker teď jsem to zkoušel a funguje i ve Win.10 https://www.uschovna.cz/zasilka/GYVIK8CCZEUMW6LY-...

Live Linux nějaký? A v něm si to přejmenovat, přesunout ....

zober total commander, zapni skryte subory, chod do tych downloads a nabeton tam bude nejaky bordel co si stiahol s tymi "gifmi".