Složení komponentů

Dobrý den, mam dotaz. Koupil jsem si novou Grafickou kartu a operační paměti, v počítačích se lehce vyznám ale ještě jsem nikdy počítač neskládal, myslíte že bych zvládl Grafiku a Ramky bez potíží vyměnit?

Odpovědi na otázku

Pokud jsou to správné komponenty, které jsou pro tu desku určeny, proč ne. Jestli nemáš obě ruce levé .......

Jde to snad do sebe? :OZákladní deska : http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspxGrafická karta: https://www.asus.com/cz/Graphics-Cards/STRIXGT... Operační paměti : http://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-red-... Děkuji moc za rady...

Tvoje deska podporuje PCIe 2.0, ale grafika vyžaduje 3.0. Jestli to bude fungovat počítej minimálně se ztrátou výkonu.

Jaký vůbec máš zdroj? (myslím tím na tazatele)

Zrovna nejsem doma, takže nevím přesně, ale myslím že 550W. Zítra to budu vědět přesně

550W nic neznamená. Takový zdroj může být ve skutečnosti slabší než jiný, který je jen 300W. Důležitý není dnes celkový výkon zdroje, ale výkon na +12V větvi. Navíc se běžně prodávají zdroje, které ani nezvládnou deklarované parametry. Napiš sem když tak přesné typové označení ze štítku.

Snáď drvivá väčšina 550W zdrojov dá 250W na 12V vetve reálne

Tím že PCIe 3.0 grafiku dá do PCIe 2.0 slotu přijde tak alespoň o 10 milionů procent výkonu...

PCIe 3.0 grafiky fungují v PCIe 2.0 slotech zcela běžně. U zvolené grafiky bych žádnou ztrátu výkonu z důvodu pomalejší sběrnice nepředpokládal, pro tu by stačil i slot s ještě nižší datovou propustností.

neni šance aby 960 dokázala naplno využiť priepustnosť PCIE 3.0.. na 2.0 bude pracovať úplne rovnako a aj tam by mala mať ešte malú rezervu

Obávám se, že s tou pamětí budeš mít problém. Deska podporuje až 16GB RAM, ale má 4 sloty, což znamená, že maximální velikost jednoho modulu je 4GB.

jn v té RAMce asi problém bude.

To nebude jediný problém.... :D

Jedná se o lehké úkony. Ale...jestli jsi nervák... tak nedoporučuji. Hlavně jemně a bez použití velké síly.