» Poradna » Ostatní

Slovní úloha

V trojúhelníku je největší strana o 4° menší než součet zbývajících dvou. Určete velikost všech úhlů. Odpověď: Třetí úhel má 56°. viz. př. 24 http://www.gymkh.cz/student/Matematika/Randik... Něco mi uniká?

Odpovědi na otázku

Možná by si to chtělo znovu přečíst zadání. Není tam nic o délkách stran, ale o velikostech úhlů.

Jasně. Největší úhel ne strana. Špatně jsem to sem opsala. Nicméně smysl mi to pořád nedává.

Smysl to dává, pouze to má nekonečný počet řešení.

Pokud vím tak úhel může mít max 180. Takže neni pravda, že to má nekonečně řešení ;)

Teď jsi napsal pěknou kravinu. Kolik bys tipoval, že existuje úhlů mezi 10 a 11°? Malá nápověda: je jich nekonečně mnoho.

Zmysel to nedáva, ak má mať najväčší uhol trojuholníka 56°, tzn, že ostatné uhly musia byť menšie, tak z toho trojuholník v živote nebude! Ak sa nič nezmenilo, tak súčet uhlov trojuholníka je 180°.

Smysl ti to ani dávat nemůže. Vypadla tam totiž druhá věta zadání "Nejmenší úhel je čtyřikrát menší, než součet zbývajících dvou." Teď už to spočítáš snadno. A na chybu upozorni vyučujícího.

Tam jsou chyby i v jiných příkladech.