» Poradna » Web a internet

Slovenský VPN provider

Zdravím, Zaujíma ma či niekto nepozná nejakého slovenského VPN providera, (pripojeného do SIXu), ktorý ponúka k VPN službe aj verejnú IP adresu.

Odpovědi na otázku

Doporučuji začít tím že se optáš svého slovenského ISP za kolik ti může zřídit veřejnou IP. Ikdyž to není zdarma, tak je to většinou levnější než nějaká nabídka VPN.Nebo můžeš vzít libovolný VPS server, kam si nainstaluješ VPN server. Tyhle VPS servery jsou umístěné v datových centrech, které určitě budou připojené na SIX a veřejnou IP adresu dostaneš taky. Jaká bude velikost disku, ram a nebo cpu je vesměs jedno. VPN server je maličká aplikace v řádu může mít max pár MB. RAM téměř nevyžaduje, opět odhadnu že mu stačí pár MB paměti. CPU už trochu potřeba je, přeci jen se u té VPNky data šifrují, ale i slabší cpu na nějakých 500MHz s přehledem zvládá šifrování s propustností několik set MB/s tj mnohem více než protlačíš přes 1Gbit síťovku. Hlavně u moderních CPU (někdy od roku 2010) kde jsou speciální instrukce na AES šifrování, které poskytují dostatečný výkon i na slabších CPUčkách.

Ďakujem za Vašu reakciu ale toto má napadlo, môj isp mi nezriadí verejnú ip adresu k 100/100Mbit internetu kvôli firemnej politike...Verejnú ip totiž ponúkajú iba ku agregovanému programu. Namiesto pridelenia verejnej IP mi isp môže otvoriť porty als napríklad všetky serverové porty musia mať predponu aby som nemohol internet zneuziť na komerčné účely.VPN potrebujem aj kvôli skryte identity, čim by som si vlastnou verejnou IP moc nepomohol...Hľadal som už aj nejaké malé VPS ale prenájom najlacnejšieho čo som vygooglil bolo mesačne 6€. Ja si tú mesačnú sumu za VPN predstavujem max 3€ na mesiac. ...Včera som si prenajal VPN službu od českého providera "hicoria" za 2,6€ na mesiac, no celková rýchlosť pripojenia sa mi znížila takmer o polovicu....

Tak to ti asi neporadím. 100Mbit VPN za 3€ měsíčně. To nevím jestli najdeš. Co si pamatuju, když jsem něco takového hledal tak často jsem narážel na to že je tam nějaký omezený traffic. To předpokládám taky nechceš. A nebo tam byla nějaká omezená rychlost. Co si tak vzpomínám tak něco co by bylo bez datového limitu a mělo rychlost 100Mbit tak bylo za ceny někde kolem 12€ a výše. Což je vesměs cena těch základních VPS serverů.