» Poradna » Programy

Sloučení tabulek v QGIS

Zdravím, najde se tu geograf, nebo někdo jiný znalý QGISu, kdo by mi poradil? Mám vektorovou vrstvu, ke která potřebuji nahrát informace z csv textového souboru. To by bylo jednoduchý, ovšem data z toho texťáku se nesmí natvrdo připojit funkcí "join", protože ke každému řádku ve vrstvě může připadat několik řádku z texťáku. Jde to v arcview pomocí funkce "link" a v arcgisu pomocí funkce "relate". Máte nápad, jak to sloučit v gisu, aby se mi to nerozházelo a nepoztrácelo? Za každý tip děkuji. Snad jsem to vysvětlil aspoň trochu srozumitelně :)

Odpovědi na otázku

Přesně jsem nepochopil, co bys potřeboval vyřešit. Nevím, v jaké struktuře je tvůj texťák, ale nepomohlo by ho vyexportovat jako skutečnou vektorovou vrstvu nap. *.shp a pak pomocí hodnot v atributových tabulkách je spojit?

Toto mi došlo jako zadání:V původní vrstvě jsou jen základní data k daným segmentům. Podrobná data ke každému segmentu naleznete v přiložené atributové tabulce. Při práci s těmito tabulkami dávejte prosím pozor při propojování tabulek. Atributovou tabulku nelze k vrstvě "natvrdo" připojit pomocí funkce join, ale pouze ji lze s vrstvou propojit. Je to kvůli mozaikám, protože ve vrstvě má každý segment (tedy i mozaika) jen jeden řádek, kdežto v atributové tabulce jsou mozaiky rozepsány do dvou, případně tří řádků (podle počtu členů mozaiky). Pokud byste chtěli tuto tabulku připojit k vrstvě pomocí funkce join, nepřipojí se vám správně mozaiky.Každopádně tvůj nápad zní zajímavě. Určitě ho zkusím :)Díky

a jak s tím hodláš pak dál pracovat, jestli k jednomu vektorovému prvku může z CSV připadnout více řádků. Nebo jde jen o textové informace, na základě kterých se nebude nic "strojově" zpracovávat?Jinak pokud umíš anglicky, zkus hodit dotaz i sem:https://gis.stackexchange.com/tam je největší šance - chodí tam i totální QGIS guru

Přesně tak. Jsou to jen textový informace. Ve vrstvě se to vůbec neprojeví, pouze potřebuju, aby to doplnilo (sloučilo) dvě atributový tabulky v jednu velkou a přesnou:) Obě tabulky mají přes 60000 řádků a proto to není možný sepisovat nějak manuálně:D V aj moc kovanej nejsem, ale jak budu mít čas, tak tam taky zkusím hodit topic :D dik za tip

hmm, přemýšlím, zda by se nedalo v CSV nějakým skriptem ty řádky prostě jako dávkově sloučit... Pak bys mohl použít funkci Join.