» Poradna » Programy

Sloučení filmu a titulků do jednoho souboru

Dobrý den, existuje nějaký program který zapíše titulky (typ .srt) přímo do filmu/seriálu (typ .mkv)? Jde o to, že neberu na dovolenou notebook a v tabletu se titulky někdy do filmu vůbec nenačtou. Díky za všechny tipy.

Odpovědi na otázku

MKV Toolnix

Děkuji, vyzkouším.

ffmpeg.exe -y -i VSTUPNISOUBOR -filter:v ",subtitles=SOUBOR.mkv:si=0:charenc=utf-8:force_style='fontname=arial bold,fontsize=33,borderstyle=1,outline=3,shadow=0,alignment=2,marginv=10,primarycolour=&H008cff,outlinecolour=&H000000'" -codec:v libxvid -qscale:v 3 -codec:a libmp3lame -b:a 128k -ac 2 -ar 44100 VYSTUPNISOUBOR.avi

nevím co máš za tablet, ale jestli je s Androidem, tak tam dej pořádný přehrávač typu MX Player a pokud budou mít titulky stejný název jako videosoubor, tak se načtou automaticky. Funguje mi zcela bez problému.

co mas za tablet, kde to nejde, kdyz mas stejne jmeno titulek a filmu, tak to musi jit, to uz umely i stare dvd prehravace.

Náhodou to je šikovné mít titulky a film pohromadě v jednom souboru, když se to udělá správně. Ten Mkvtoolnix titulky vloží do mkv jako textová data. Titulky se dají normálně vypnout, nastavit font atd.