» Poradna » Windows (a jiné OS)

Sloučení disků

Dobrý den, koupil jsem si nové komponenty do počítače (SSD) a chci se zeptat, zda-li mohu disk D (Rezervováno systémem) smazat a sloučit do jednoho.https://ctrlv.cz/W3olDěkuji.

Odpovědi na otázku

Chápu správně, že chceš sloučit fyzický disk D s fyzickým diskem C? Pokud je to v rámci jednoho disku tak by v tom neměl být problém

Jo, sluč to. Na tom disku 1 jsi měl původně systém, teď ho máš na disku 0. Akorát doufám, žes měl při instalaci ten druhý disk odpojený, protože pokud ne, máš zavaděč stále na pův. disku a po tom sloučení bys nenastartoval win.Ale i kdyby k tomu došlo, jde to snadno opravit.....

Podle obrázku to vypadá, žes na nový disk nainstaloval Windows a na původním disku zůstala původní instalace. V tom případě ten 1. oddíl (D) a poslední oddíl (450 MB) na "Disk 1" můžeš zrušit a volné místo pak sloučit s oddílem F. Obávám se ale, že místo po 1. oddílu to stejně nepřipojí.Pokud by na Disk 1 (konkrétně F) nebylo třeba zachovat data, můžeš udělat clean a nový formát přes diskpart, což by bylo "čistší".Kdyby nedejbože byl zavaděč "zkřížený", asi by bylo možné to pak opravit z instalačky (opravit zavádění).