Sloučení disků

NTB s win 7 má hdd 320 GB rozdělený na C (OS) 120 GB, D 150GB a jednoduchý základní bez označení. Veškerá data v počítači jsou uložena Cčku a chci všechny disky sloučit pokud možno přes windows a jestli to nejde tak přes free program (pokud je nějaký free.

Odpovědi na otázku

Nazvals to blbě, jedná se o sloučení oddílů a měl bys to nechat na někoho, kdo ví co dělá.
Přesto: záloha souborů na D: - zrušení oddílu D: - zvětšení oddílu C: - kopírování souborů ze zálohy.
Nástroj máš v OS, jmenuje se správce disků a možná v něm uvidíš i zbytek GB ve skrytém oddílu.

Jak jsem psal na D nic nebylo, takže nebylo co zálohovat. Už jsem na to přišel. Přesto dík.

Už je sice pozdě, ale je to nerozum. Na C nemají data co dělat.

Přesně tak.Nejlepší je vše přesunout a dále ukládat jinam než na systémový disk,ideálně na jiný fyzický.Takže autorovi dotazu doporučuju zanechat oddíly a data přesunout na druhý oddíl.

Mik a amrtin: zřejmě jste se ještě nesetkali s člověkem, kterého nic než C: nezajímá. Už 3x jsem musel likvidovat druhý oddíl, protože "nebylo místo". Na D: přitom nebylo vůbec nic (když pominu koš ap.). Než bych uživatele učil a přesvědčoval... Vyslovil jsem varování a další je jeho věc.

Tazatel je zřejmě stejný druh.

MiK - omluva za zkomolený nick.

Nemusíš učit a přesvědčovat, stačí přesunout dokumenty, obrázky hudbu, video, stažené a poštu na D: Potom mu to tam padá samo. Stačí jedině ho přesvědčit, aby nic neukládal na plochu resp. ho naučil vytvářet odkazy popř. je rovnou udělal sám. Jestli za každou návštěvu, kdy jenom přesuneš soubory z plochy na D: si necháš slušně zaplatit a zdůrazníš, že ty peníze jsou za jeho blbost, tak se rychle poučí

Jsem ze staré školy a říci známému o peníze za pomoc neumím.

Když dobře počítač připravíš, tak to nebudeš muset chodit moc často. Navíc image C: umístěná na D: dokáže rychle vyřešit spoustu uživatelských potíží. Instalace je obnovená do 20 minut. Jenže pokud je C: 320 GB, tak vytvoření image je nereálné.

Ono reálne je všetko, alebo nič nie je nemožné. V prípade stovky GB diskov by to trvalo od 4hod. vyššie (závisí od pripojenia externého disku.). Použivateľa na to upozorníš a dáš si zalatiť primeraný čas. Poučí sa.

Jak mám sloučit disky 2x300GB, 1x100GB 1x 1TB všechny na USB pod jedno písmenko jednotky, o přiřazení ke složkám vím, to nechci.

Jedna sa naozaj o disky, alebo je to jeden USB disk rozdeleny na oddiely (partitions)?

Su tam dolezite data, alebo data su nezaujimave (zalohovane)?

Slučování, až na opravdové výjimky "z nouze", je vždy špatné. Kdo se domáhá tohoto úkonu, postrádá základní znalosti, smysl pro pořádek, neví nic o bezpečnosti dat a už vůbec ne o zálohování, libuje si v bordelu typu "bedna s nářadím", nikdy neviděl holoubky Popelky a dráždí bosou nohou "kobru". Jde vždy o BFU toho podřadnějšího typu.

Zlučovanie diskov má význam len pri RAID0 na vytvorenie veľkého disku s dočasnými súbormi, určite nie pre OS.

Sloučení disků by třeba mě usnadnilo práci se zálohováním, zálohuji 2TB na disky dříve koupené programem FileSync, takhle to musím dělat obtížně, dělením složek a v případě velkých souborů i jich.
Co se týče RAIDu tak na USB nic není (USB->USB)

To je zajimava strategie - zalohovat na disky, jejichz selhani je nejpravdepodobnejsi. ;o)

Ale to není žádná strategie, mám mít funkční disky napůdě když je můžu využít? Navíc ty disky fungují bezvadně a ani jeden nevykazuje vadné clustery, kdyžbych na to šel uvážlivě tak bych se spíš obával disků nových.

Jasne, to byl spis vtip, proto taky ten smajlik.
A ano, fungl novy disk je taky nejdriv potreba chvili testovat.

Pochopil bych dublování nebo vícenásobnou kopii, stejnou na více disků. A ty 2TB se často mění? Já mám zálohu na jednom externím disku, věci, které se nemění, ty nepřepisuju, proč taky (max. oooobčas pro jistotu). A toho, co se mění, to je "pár mega".