» Poradna » Programy

Sloučení 2 svazku oddílu na 1

Ahoj, už si nevím rady mam externí hdd potřebuju sloučit 2 oddily na 1 bohužel přes windows sprava disku to nelze když chci rozšířit jednotku hodí to větu ve smyslu není podporovaný objekt ... stahl jsem si EaseUS partition jednu na Merge a nemužu zaškrtnut ten druhý oddíl. Zkoušel jsem ruzne formaty a z NTFS na FAT 32 a logicky na primarní a prostě to nejde nevíte co tím ? Dříve byl hdd v notebooku udělal jsme z něho externí že by ochrana nějaká ? Dík moc

Odpovědi na otázku

Oddíly lze sloučit jen tehdy, leží-li na disku fyzicky vedle sebe.

Na tom druhém oddílu máš data? Pokud ne, tak ho odstraň a ten první prostě roztáhni.

Pokud byl disk v notebooku jako bootovací, je dobré u oddílu odstranit příznak boot.

A pokud na něm nemáš vůbec žádná data, tak na něj pusť Diskpart (z cmd jako Správce) a udělej na něm Clean a máš to, pak si uděláš novou partici přes celý disk nebo jak budeš chtít.

Jo hodim screen jak ze spravy disku tak I z Toho druheho programu hned jak budu doma. O data mi vubec nejde vse jsem vymazal. Proste je chci jenom spojit. Hele a pokud tam budu mit ulozeny pouze a pouze obrazova data je lepsi fat32 Nebo ntfs ?Diky moc hosi

Ja mozem odporucit aomei partition assistant standard edition.Myslim, ze je na domace pouzitie zdarma.

Ahoj zde zminěně snímky ... prostě u první ho to háže chybu a u druhého nejde při slučovaní zaškrnout. http://ulozto.cz/xRBQ4Ws9/disk-jpghttp://ulozto.cz/xDWJuxnT/disk1-jpg

Takže já používám AcronisDiskDirector, pro systémové oddíly ze zaváděcího média (pro info):http://abload.de/img/snap8118susy9.pngPokud máš problém tohoto typu, zazálohuj vše co je na daném disku, odstraň všechny oddíly - nealokované místo, znova vytvoř jeden oddíl velikost maximální kapacity disku, pak rozděl na další oddíly!

Počkej mam smazat oba oddily pak jeden vytvořit a udělat z jicha male a více ? nějak nerozumím. CHci prostě cely ten jeden hdd sloučit to je vše proč to nejde to nevím.

Pokud to nejde přímo (třeba problém s tím, kdo ty oddíly vytvářel - program) tak jediná možnost pokud nemáš SW co to umí je všechny vymazat. Na disku bude NEALOKOVÁNO, pak znova vytvoříš a naformátuješ oddíl, a rozdělíš. U ADD můžeš klidně najednou, operace si rozdělí a postupně sám vykoná.> Z disku budou vymazána všechna data, proto je musíš zálohovat jinam.> Jasné?

U mě je to položka odstranit svazek.

Promin ale je tu někdo kdo tomu rozumí ? Oba 2 jsem x krat naformatoval x byli nealokovane bo co to je u obou jsem dělal formatovaní a předtím ani ted když chci sloučit oba 2 nejde mi zaškrtnout to políčko jak dávám na obrázku, :/

Formátovat NENÍ odstranit !!!

Ne, ty musíš oddíly odstranit - formát je pouze změna formátu na daném, stále existujícím oddílu. Viz výše, chápeš? Ty oddíly zřejmě nebude možné sloučit, pak je tedy musíš znova vytvořit - na čistém, neformátovém disku - BEZ ALOKOVANÉHO MÍSTA.

Cmd.exe jako Správce > Diskpart > List disk - v přehledu zjistíš, který disk chceš vyčistit (zbavit všeho, co na něm je) - to bude disk Disk X (pozor na systémový disk, ten nemazat)Select Disk X > Clean - máš disk vyčištěný jak slovo božíPak si můžeš udělat nové oddíly klidně pomocí Správce disků nebo můžeš i pomocí diskpartu

Díky moc, Tvoje rady mi taky pomohly. Měl jsem stejný problém jako kolega a díky Tobě jsem to vyřešil. Na rozdíl od ostatních tady, který umí být akorát tak vulgární jsi se snažil poradit a přineslo to své ovoce ;)

Super, díky !!!

I po mnoho letech DÍKY!!

Bez minimálních teoretických základů si hraješ s rozbuškou granátu. Ty znalosti evidentně nemáš.

Zkus Gparted, 2 oddíly > 1 disk = pohoda / 2 oddíly > 2 disky = nejde to.

Kterýkoliv "radil", který u SW těchto typů radí "ZKUS", je vůl.

On ani pořádně neví co tam vše má a možná něco využívá. Proto správce to neudělá či prostě blbne (co ty víš co stím má). Přes Gparted uděláš rovnou čistou diagnostiku co stím máš a co je třeba v hajz lu. Dokonce tam najdeš jak správně napojit HDD do RAID a jak zjistí jestli to má správně. Win správce je dobrý nástroj, ale někdy je to sním o nervy, když system je zasrany.

kriste pane ... myslím že odnesu disko do servisu ..zaplatim 100 kč nebo kolik to bude stat za sloučení disku a bude... nevěděl jsem že s tim jsou takové problémy, a taky jsem nevěděl že nikdo z Vás nebude vědět co s tim vlastně je.Ještě jednou smazal jsem ty 2 svazky, ukaže se tam unallocated u obou dvou vytvořim svazky ...klidně dam i format obou, kliknu na jeden z nich jedno ja který a dam merge, bohužel nikdy nemužu zakliknout ten druhy. Vždyt to jde videt na tom screenu co jsem sem daval. Boha jeho.

Tobě je zbytečný cokoli radit.

arco-cz ti napsal naprosto jednoznačný návod. Proč se tím neřídíš?

Tak jde vidět a ted se neuražte je to fakt že nikdo moc neví jak postupovat, nevím neptejte se mě proč to nešlo už jsem chtěl hodit flintu do žita ... prořitla jsem si ted i jiné diskuze a jeden tam psal uplně jednoduchou věc, vymazat oddil a ten druhej zvětšit. Bohužel se to asi neda přesouvat tak jsem rozšiřl jeden oddil co měl 15 gb a byl skryty roztahl jsem ho o ten oddil co jsem smazal. Potom jsem jen dal odkrýt oddil a konečně šli spojit. Takže bingo :)Jinak možna blba otázka mam ten hdd nechat na fat 32 nebo ntfs ? Jedna se o obrazová data nic jiného tam nebude. Dík

A co jsem Ti psal hned na začátku!? arco-cz | 17. 1. 2016 23:56

Co psal kolega nahoře bylo podstatně jednodušší, ale v tom už se nebudeme pitvat. Každopádně pokud nebudeš na flashdisk nahrávat soubory, které by překročily velikost 4 GB, tak je to potom jedno.

Boha jeho, nebudu to stahovat z Ulozto. My víme, co s tím, možností je spousta, popisy tu máš, jenže ty je ignoruješ. Navíc to chce si nastudovat základy, abys věděl, co co znamená a co máš udělat. Na Wiki je popis rozdělení disku a kus teorie, to by mělo stačit. Přece nechceš, abychom tu přepisovali Wikipedii?

No bude tam asi 300 Gb obrazových dat a bude se sním neustele pracovat tak je jedno jestli fat 32 nebo ntfs nejedná se o flash disk.Ok hoši ted už je to jedno hlavně že se to nějak vyřešilo.

Jak sloučit dvě stejně pložky na tapetě?