SLI režim pro zvýšení výkonu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli mi pomůže režim SLI ke zvýšení výkonu. Mám komponenty : P67A-C45 Military class 2 - základní deska2133 Hz DDR3 Corsair VENGEANCE PRO SILVER 16GBInter core I5 3,2 Ghz 4 jádroGeForce GTX 970 TurboSSD disky , zdroj 700W gold80nevím co vylepšit Ramky jsou na maximum základní desky patice je 1155 což se už moc neprodává. Jedině mě napadlo místo koupě všeho nového práve zmíněný SLI mod.

Odpovědi na otázku

RAM nemáš na maximum, ale na 50%. Maximum je 4x8 = 32GB. Ale to je jedno. 16GB je na hry zatím dost.2xGTX 970 mi u takto starého PC smysl nedává. Klidně to můžeš zkusit, ale na to je potřeba mít i slušný CPU a ne staré i5 na nízkém taktu.

mám 2x16 GB

16 GB/modul DDR3 Sandy bridge asi nepodporuje ak dobre viem

Nejspíš myslel toto:https://pameti.heureka.cz/corsair-ddr3-16gb-2x8gb-2... Tedy 16GB jako 2x8GB.

SLi nebo Crossfire se vyplatí jen s nevyšší grafikou.Cena a spotřeba dvou GTX970 bude vyšší než výkon jedné vyšší karta. Plus tu je stránka compatibility zapomeňte, že výkon bude 2x970 . Mnoho her SLI nebo Crossfire skoro neumí a výkon může být jako +/- jedna karta.

Skôr by ste to mal pretaktovať ak máte K procesor, prinajhoršom aspoň GK, nezabudnite na chladenie.

Poradí mi někdo jak na taktování ? asi nemá smysl teda to SLI teplota by neměla přesahovat 80 °C je to tak ?

A co máš za CPU? Podle "Inter core I5 3,2 Ghz 4 jádro" to i5-2500K (3,3GHz + 3,7GHz turbo) není, takže se žádné taktování nejspíš konat nebude.