» Poradna » Mobily

Sleduje mě někdo přes mobil

Dobrý den,dne 15. 11. 2018 mi přišla na e-mail zpráva od Instagramu, že se někdo prohlašoval na můj účet v 11:15 z mobilu Samsung Galaxy J3 (stejný mobil, co mám já) a z města, ve kterém bydlím. Ale já jsem v uvedený čas byla ve škole a mobil jsem měla v batohu. Stejná zpráva mě přišla i na e-maily od mých dvou dalších účtů na Instagramu. Já jsem neváhala a změnila jsem si heslo od Instagramu, Facebooku i e-mailu, protože mám od všeho stejné heslo. Hesla jsem si zapsala do poznámek v mobilu, protože svůj mobil mám na heslo. Napadlo mě, že to mohly být moje bývalé kamarádky, kterým jsem před třemi lety svoje heslo říkala. Ale ani jedna z nich nemá stejný mobil a navíc všechny seděly v té třídě taky. Potom mě stejný e-mail přišel ještě 6. ledna. Byl tam uveden stejný mobil a město a čas byl 11: 36. To jsem byla opět ve škole. Zpráva mě přišla ale už jen na jeden e-mail. Od té doby mě už nic takového nepřišlo, ale mám strach, že je někdo v mém mobilu a čte si moje soukromé zprávy atd. V mém okolí navíc není nikdo se stejným mobilem. Mám strach, že je to nějaký úchyl a že ví, kde bydlím. Nevíte jestli je vůbec něco takového možné? Nebo to je třeba jen chyba Instagramu? Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

1) Neměj na vše stejné heslo2) Nezapisuj si hesla do mobilu3) Nemít primitivní heslo4) Neřešit pitomosti, když ve výsledku se ti nic nepřihodilo.

Než začneš odpovídat,tak si zjisti na co odpovídáš.

Na dotaz od někoho, kdo má střelenej nick? :D A nejspíše troll? :D

I ty brepto, 6.ledna byla neděle. "... stejný e-mail přišel ještě 6. ledna. Byl tam uveden stejný mobil a město a čas byl 11: 36. To jsem byla opět ve škole... "

Třeba chodí do nedělní školy - viz Tom Sawyer.

Nebo si s panem školníkem prohlíželi porno.

Spletla jsem se, mělo tam být 4., a ne 6.

Používáš dvoufázové ověřování? Ne? Tak to si za ukradení identity můžeš sama.

Nikdo ji to neukradl, ale jen přihlásil, pokud se nepletu...Což mně se stalo taky, i přes to, že jsem na fb měl heslo kombinované s velkými a malými písmeny a čísly... (ve smyslu napr. P3p1C3k) :D Ale ze by nekdo chtel zmenit heslo, to ne.

V momentě, kdy se někdo přihlásí na tvůj účet, tak je to krádež identity. Zkouší, co je možné... a jednoho dne se probudíš a najednou bude pot tvým jménem vítat v diskuzi na Novinkách noční vlky, chválit přípravky na plíseň na nohou, nebo prodávat zánovní Playstationy na Bazoši.

Nejlepší je dávat všude jedno heslo a vyslepičit ho někomu dalšímu. Na přístup k Internetu by měl být povinně nějaký "řidičák".

Tak mi zamkli můj příspěvek k temátku.Ale takhle jsem to tu ještě neviděl.Zamčeno-nezamčeno...

Není to zamčené, jen ten stupidní troll co ten dotaz založil, nechtěl aby byly vidět příspěvky, které mu bourají jeho smyšlenou historku, tak je skryl :) Ale dá se rozbalit tou dvojitou šipkou vlevo u přezdívky ;)

Jo,to jsem objevil.Jen mi trochu uniká smysl toho opatření.Člověk je zvědavý a tohle si vždy just rozbalí,aby zjistil,copak choulostivého to vůbec náčelnice skryla...

Já nic neskrývám, od dob psaní příspěvku až do dnešního dne jsem na téhle stránce nebyla a troll opravdu nejsem, to je maximálně Wankel

Nic jsem si nevymyslela, můžu klidně poslat screenshoty e-mailů

Jinak milý JackBrno, si myslím, že jste to byl vy. Už jen ta přezdívka tomu nasvědčuje. Btw, nejste vy náhodou Wankel a.k.a Jakub Virt? Máte stejný styl psaní a dotyčný člověk se hlásil na Instagram o Djatlovcích. Náhoda?!

Sleduje nebo byl jen pokus dostat se ti do uctu?Uz mi parkrat prisel email ohledne pokusu dostat se mi do uctu. Hlaska. Pokud jste to byl vy je vse v poradku, pokud ne doporucujeme zmenu hesla za silnejsi a .....Nemusi jit vzdy o umysl. Mam v sesitku emaily a casto hesel. Nasel jsem jedno jmeno ktere ma v sobe tecku. Marne jsem se tam zkousel dostat. Az doslo na pomocne . Poslali mi kod na email z jehoz prvnich tri pismen bylo jasne ze takovy neznam.

"Sleduje mě někdo přes mobil" ? Ano,já,už dlouho. Lepší porno jsem neviděl. Jak to děláš ?