» Poradna » Programy

Sledovanie pohohy v teréne doma na počítači v reálnom čase.

Mám taký delikátny problém, mám rada turistiku na odľahlých miestach, a väčšinou chodievam sama. Na tom by nebolo nič zlého, keby sa o mňa rodičia v jednom kuse nebáli a v jednom kuse mi to nevyhadzovali na oči. Potrebovala by som nejakú aplikáciu, ktorá by cez moje mobilné dáta v mojom smartfóne prenášala moju polohu v teréne vstavaným gps modulom v reálnom čase na internet a vykresľovala ju do nejakej mapy, na nejakej webovej stránke, na ktorej by si mohli moji rodičia pozrieť, kde sa v ktorý okamih nachádzam. Nejedná sa mi o zdieľanie polohy cez google, pretože ja nič od google nepoužívam a momentálne to nemienim meniť. Poznáte niečo? Bola by som povďačná za každú radu. Ďakujem Vám.Ja viem, že toto je poradňa na riešenie problémov s PC, napísala som aj na iné fóra, ale nikto neporadil. Ale kopa ľudí, čo sa vyzná v riešení problematiky okolo PC, tak možno narazila aj na niečo z tejto oblasti a ja by som bola vážne povďačná za každú radu. Ak som Vás týmto nahnevala, tak prepáčte, naozaj toto nebolo mojím úmyslom. Ďakujem Vám za rady.

Odpovědi na otázku

vidím v tom dost podstatný problém - v odlehlých místech někdy nemáš ani pořádně signál, natož pak mobilní data, takže si neumím představit jak jako přenášet polohu. Bez dat to jde přes SMS z některých app, ale to tě vyjde draho.

V tom případě doporučuji přehodnotit tvoje "nepoužívám Google aplikace", protože to funguje na smartphonech nativně a jednoduše na obsluhu. Není žádný důvod se tomu vyhýbat. A kromě toho, ty tvoje odlehlá místa budou z 90% bez GSM signálu, takže netuším, jak chceš tu polohu přenášet ;)

a v tomto pripade by stacilo to google zdielanie polohy. A nemusi byt ani zapnute gps, ktore dost zerie baterku. Keby rodicia chceli, tak im staci ist na google mapy a videli by tvoju poslednu polohu (to vacsinou staci) a aj to, kedy naposledy si bola online.

tak pokud by šlo jen občasný dotaz, tak přes Cerberus jde myslím poslat SMS požadavek ve stylu "zapni si GPS a pošli mi SMS s polohou" - to pak samozřejmě funguje všude, kde bude mít normální signál i když nebude k dispozici datové připojení.

A nestačí skoro jakákoliv aplikace na sportování? Dáš aktivitu, sdílet jí přes odkaz a je to, většinou je to premium funkce, ale pohybuje se to kolem $5

Já bych doporučil smířit se s tím Googlem - nic moc jednoduššího a bezplatného se jen tak nenajde...