» Poradna » Počítačové sítě

Sledování pornografie

Ahoj, dělám doma správce sítě a rád bych nějakým jednoduchým způsobem chtěl zajistit, aby se vymýtilo možné sledování pornografie. Hledám nějaký šikovný nástroj, který mi umožní nahlédnout na všechny přístupy na stránky z naší sítě, abych mohl vyhodnocovat obsah a podle toho zajistit nějaká další opatření. Ideální by bylo, kdyby se to ještě nějak dalo roztřídit, abych měl přehled, ze kterého počítače kdo kam kdy přistupoval, samozřejmě by se mi hodilo i vyhodnocování stránek podle obsahu, ale budu vděčný za jakoukoliv radu. Moc díky

P.S.: Toto je velice citlivé téma, které e pravděpodobně nevyhne neslušným reakcím a pubertálním komentářům. Prosím všechny ostatní uživatele, aby na takovéto vzkazy vůbec nereagovali, neboť toto je jediný účinný způsob, jak tuto diskusi udržet na správné koleji. Nenechte se rozhodit, kdyžtak se postarám o jejich zablokování

Odpovědi na otázku

Ahoj,
nebylo by jednodušší použít třeba SQUID a patřičné nastavení? Řešení zadara a používají ho i u nás ve firmě - takže se třeba nedostanu na stránky s MP3 apod.

A udělat nějaký blacklist na klíčová slova nebo konkrétní stránky by asi taky nemělo být až tak složité.

Ale hned druhou větou dodám, že aní tohle v principu nezabrání sledování daných stránek např. pomocí anonymizéru (jsou k dispozici i online).

"...abych měl přehled, ze kterého počítače kdo kam kdy přistupoval, ..."
Ty seš dobrej šmírák, kdy sleduješ porno ty?!

"dělám doma správce sítě"

Hledej návod ve spřátelené Číně.... tam mají nejvíce zkušenosti
jak určit co je vhodné, co ne a jak to zakázat !
Ještě nikdy žádný zákaz na dlouho nepomohl a nic nevyřešil.
(dej blbcovi moc ........................)

Je smutné, že tohle musí řešit správce sítě (i když nějaký dohled je potřeba).
Tohle by měla být věc spíš nejbližších přímých nadřízených aby měli přehled o pracovních aktivitách svých podřízených (a aby podřízení věděli že jejich pracovní výkon bude spravedlivě odměněn, do zaměstnání chodili pracovat a za vydělané peníze se třeba zaplatili ve svém volnu s. pracovnici).
Sice se pohlídá aby lidi na webu nechodili kam nemají, ale jak pohlídat, aby si netahali nějaké porno, ať už na papíru nebo na fleškách z domova?

Nejbližší nadřízený? Přečti si pořádně dotaz: "dělám DOMA správce sítě".

Je velmi smutné, že se někdo o nějakou cenzuru vůbec pokouší, ale ještě smutnější je, že se najdou debilové, kteří s cenzurou souhlasí. Vraťe se do padesátých let minulého století, nebo emigrujte ke Kim Čong Ilovi, tam vám bude určitě dobře.

ať se snažím sebevíc, skutečně odpověď na otázku, o kterou jsem žádal, je jen první reakce THC, za kterou děkuju, ...ale to mi neříkejte, že se mezi vámi nenajde žádný chytrá hlava, která mi s mým problémem pomůže... je to smutné, bohužel.

A co chceš jako vymyslet? Stejně nakonec skončíš tady:
- šmírování, kdo kam chodí
- vyhrožování ať tam víc nechodí, nebo ...
- tvroba a vylepšování blaklistu

1. a 3. bod máš nejjednodušší přes proxy.

Tak samozrejme, ze bych mel napady jak na to, ale proste se mi nelibi cenzurovani pristupu k netu. Zlodejovi taky nebudu radit, jak vyradit bezpecnostni kameru.

Pro Windows by mohlo stačit "Windows Live Family Safety".

Ty nejenom že chceš jako domácí správce sítě určovat a kontrolovat
co mohou a co ne!
Ale i tady vyhrožuješ -
" kdyžtak se postarám o jejich zablokování "
Co si myslíš, že jsi řiditel zeměkoule?
I kdybych věděl, a že to takhle na 100% nejde, tak radit takovým
jako jsi Ty je pro mě unfair !

Neumím si představit důvod pro takovou cenzuru doma. Buď tak chce hlídat děti, pak je ale chyba spíš v něm jako rodiči, že je neumí pořádně vychovat a vysvětlit jim co a jak, nebo chce šmírovat. Tak jako tak jde o jeho selhání. Proto NERADIT.

To jste nepochopili, že ten tazatel je provokatér? Snaží se tu vyprovokovat nějakou diskusi na oblíbené téma.

Nemyslím si že by bylo nějaké cenzurování webu žádným zbůsobem špatné, pokud jsou k tomu patřičné důvody!
Pokud má doma malé děti a i výchovu nezanedbává a jen pro jistotu chce tohle bloknout tak proč ne? Je mnoho způsobů co mě napadá ale asi bych doporučil ten nejjednodužší a to instnout Kerio STaR a neastavit je dle rad všude možně např. zadat na googlu! Dále nastavit patřičně obsáhlý blacklist. Nic na tom není

Nesmite toho Laholu tolik zrat.